صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته ملی سلامت بانوان با شعار "سلامت زنان در دوره کرونا " آغاز به کار کرد

هفته ملی سلامت بانوان  با شعار "سلامت زنان در دوره کرونا " آغاز بکار خواهد کرد، شعاری هوشمندانه، که در پنهان خود سلامت جهان را در گرو سلامت زنان، آگاهی وهوشیاری آنان مورد توجه قرار داده است.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به نقل از واحد امور زنان و خانواده دانشگاه، هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) در آخرین هفته مهرماه امسال نیز مانند سالهای آغاز بکار می کند.

 

امسال با وجود همه گیری ویروس کرونا هفته ملی سلامت بانوان با سالهای قبل تفاوتی دارد که رنگ وبوی برنامه ها را تغییر داده است چرا که همه ی توان کادر بهداشت و درمان به یاری نفس های بی رمق بیمارانی شتافته که به سختی با دشمنی نامرئی دست و پنجه نرم می کنند.

 

اکنون در این شرایط یکی از مهمترین ارکان امداد رسانی به کادر درمان؛  بانوان هستند، بانوانی که همانند همیشه در تاریخ و در گردنه های سخت و دشوار کارنامه ی درخشانی از خودبجای گذاشتند. اکنون انسانها در سراسر جهان  نیک می دانند که ادامه حیات را مدیون مادران و بانوان سرزمین شان هستند.

 

 وزارت بهداشت نیز  شعار امسال هفته ملی سلامت بانوان را "سلامت زنان در دوره کرونا " انتخاب کرده، شعاری هوشمندانه، که در پنهان خود سلامت جهان را در گرو سلامت زنان، آگاهی وهوشیاری آنان دانسته و مراقبت از سلامت همه خانواده را به مانند همه تاریخ به بانوان قهرمان سپرده است.

 

 بانوان خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با آگاهی کامل از شرایط و توجه به ضرورت اطلاع رسانی های مناسب، امسال برنامه های هفته سبا را  بیشتر  در شبکه های مجازی و به صورت غیر حضوری دنبال خواهند کرد.

 

 برنامه های دانشگاه در دو دسته درون دانشگاهی و برون دانشگاهی تدارک دیده شده است و برگزاری وبینارهای آموزشی برای خانواده دانشگاه، به اشتراک گذاشتن کلیپ های آموزشی در شبکه  های اجتماعی، تدار ک برنامه ورزشی با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی به صورت بسیار محدود از جمله این برنامه هامی باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، جدول برنامه های درون بخشی از طریق نمایندگان امور زنان و خانواده مراکز در اختیار بانوان دانشگاه  قرار گرفته است وهمچنان اطلاع رسانی ها ادامه دارد.

 

دربرنامه های برون دانشگاهی نیز تلاش بر این است که با ارائه خدمات بهداشتی درمانی وسیع به مخاطبان؛ حمایت آموزشی ومعنوی گسترده ای برای بانوان تحت پوشش دانشگاه تدارک دیده شود.

 

امید است با ارتقاء آگاهی و دانش و سواد سلامت بانوان؛ امکان  مهار هر چه سریع تر ویروس کووید 19فراهم آید.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٣:١٨ - شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٧