صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/ با کتاب مرجعیت علم و فناوری آشنا شوید

کتاب مرجعیت علم و فناوری؛ راهبردها و راهکارها با الهام از سیاست های کلی سلامت و سیاستهای کلی علم و فناوری ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی به قلم شیوای دکتر فریدون عزیزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به رشته تحریر درآمده است.

بیانات مقام معظم رهبری در سالهای اخیر، ضرورت بازنگری و برنامه ریزی به منظور ایجاد یک مرجعیت علمی با محوریت و هویت ایرانی اسلامی را آشکار نموده است. ایشان در سال 1394 دو سیاست کلی در زمینه سلامت و و علم و فناوری را ابلاغ فرمودند.

اعضای گروه مطالعاتی مرجعیت علم و فناوری در طی دو سال با تمرکز بر سیاستها و راهبردهای دستیابی به اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری در راستای کسب مرجعیت علمی ایران؛ بررسی های دقیق و مطالعات سازمان یافته ای را انجام دادند که حاصل آن تدوین سند مرجعیت علم و فناوری بود.

مقام معظم رهبری کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان و تحول راهبردی برای دستیابی به  مرجعیت علمی در علوم، فنون و ارایه خدمات پزشکی را در زمره اهداف راهبردی سیاستهای جمهوری اسلامی ایران تبیین نموده اند.

مهمترین بخش مرجعیت علمی؛ حاکمیت مبانی، ارزشها، اخلاق، موازین اسلامی و تحقق دانشگاه اسلامی می باشد که در این سند با همکاری حوزه ها و فرهنگستانها برعهده تولیت واحد پیشنهادی در سیاستگذاری، راهبری علم و فناوری،تبیین مفاهیم مرجعیت علمی ایرانی اسلامی سپرده شده است.

امید است این سند در راستای ارتقای سیاستگذاری، برنامه ریزی و به ویژه نظارت، رصد و دیده بانی کلان اقدامات مربوط به مرجعیت علمی  مفید واقع شود.

علاقمندان می توانند برای تهیه این کتاب می توانند به دفتر انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی واقع در ولنجک، جنب بیمارستان طالقانی، قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مراجعه کرده یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳تماس حاصل کنند.

برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید.


١٣:٤٣ - دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٠٨٠    /    تعداد نمایش : ١٠٤٦