صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/ با کتاب نگارش منابع با استفاده از نرم افزارEndNote آشنا شوید

کتاب " نگارش منابع با استفاده از نرم افزار EndNote ویرایشX8.1 سری آموزش های گام به گام پژوهش (1) " با قلم شیوای دکتر محمدرضا سهرابی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1396 منتشر شده است.
باتوجه به افزایش سرعت تولید علم در دنیای امروز و دسترسی سریع به منابع الکترونیکی( با استفاده از رایانه و نرم افزارهای مربوطه)، درچند دهه اخیر انقلابی در نگارش مقالات و متن های علمی رخ داده که یکی از آنها استفاده از نرم افزارهای منبع نویسی است.
یکی از دغدغه های هر پژوهشگر و مولف ارایه صحیح منابع مورد استفاده برای نگارش مقاله یا کتاب است. گرچه روش های استانداردی برای نگارش منابع در متن های علمی معرفی شده است، اما روش دستی آنها مستلزم دقت و صرف وقت زیادی است؛ بطوری که با جابجاشدن جای یک نقطه یا قراردادن اشتباه کاما و مواردی از این دست، رفرانس توسط نرم افزارهای مربوطه قابل بازیابی نیست. برای رفع این مشکلات، نرم افزارهای منبع نویسی مختلفی طراحی شده اند که در کتاب پیش روی به تشریح نحوه استفاده از یکی از رایج ترین آنها، یعنی نرم افزارEndNote  می پردازد. این نرم افزارها نگارش را بسیار راحت و ویرایش متن برای به کارگیری و یا تغییر منابع را تسریع می کنند.
برخلاف کتاب های مشابه که ویرایش های قبلی این نرم افزار را آموزش می دهند و به ترجمه راهنمای انگلیسی نرم افزار بسنده کرده اند، کتاب حاضر براساس تجربیات نگارنده در برگزاری کارگاههای متعدد آموزشی این نرم افزار و نیازهای مخاطبین تدوین شده و همواره سعی برآن بوده که مطالب بصورت کاربردی نگاشته شود و از توضیحات غیرضروری اجتناب گردد.
لازم به ذکر است این اثر اولین کتاب از سری کتاب های دهگانه آموزش گام به گام پژوهش است که به زبانی ساده، مفاهیم و اصول پژوهشی را درقالبی کاربردی ارایه می نمایند. مخاطبان این کتاب تمامی پژوهشگران و نویسندگان متن های علمی هستند که می توانند از این نرم افزار برای پروپوزال، گزارش طرح، پایان نامه، مقاله وکتاب استفاده نمایند. همچنین مجموعه مورد نظر دربردارنده 9 عنوان دیگر است که تدریجا به زیور چاپ آراسته خواهد شد. همچنین پیگیری وضعیت انتشار این آثار از طریق کانال تلگرامی @researchstepو یا پست الکترونیک research.step@gmail.com امکانپذیر است.
علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک-جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید.


 


١٠:٣٤ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩١٦٤    /    تعداد نمایش : ١٩٤٣