صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/با کتاب " MicroRNAدرسرطان" آشنا شوید

"کتاب  MicroRNAدر سرطان" ترجمه دکتر آرزو صیاد و محمد امراللهی شریف آبادی (زیرنظر دکتر عباس حاجی فتحعلی استاد تمام گروه هماتولوژی دانشگاه) و ویراستاری دکتر آرزو صیاد و محمد طاهری؛ توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1394منتشر شده است.
این کتاب که رویکردی آموزشی دارد می کوشد تا درخصوص فرضیه نقش MicroRNA در شروع و پیشرفت سرطان، اطلاعاتی را به خوانندگان ارایه کند. همچنین کتاب مذکور مشتمل بر هشت فصل است که در بخشی از آن آمده است: کشفMicroRNA  باعث شد تا نقش RNA در تنظیم ژن مشخص شود. MicroRNAها مولکول های کوچک هستند که پروتئین ها را کد نمی کنند ولی در رونویسی و ترجمه تداخل ایجاد کرده و بدین ترتیب باعث تنظیم بیان ژن می شوند.MicroRNA های متعددی در سرطان های انسانی دچار اختلال در تنظیم می شوند که از این فرضیه حمایت می کند که MicroRNAها در شروع و پیشرفت سرطان دخالت دارند.
طی دهه اخیر متون علمی در زمینه MicroRNAها بخصوص MicroRNAها در سرطان بطور تصاعدی افزایش یافته اند. سرطان بیماری شایعی است. حداقل یک سوم جمعیت طی دوره زندگی خود دچار سرطان می شوند. کشف MicroRNA ها و سایرRNA های غیرکد کننده منجر به بیومارکرهای جدید برای تعیین، تشخیص، پروگنوز و پاسخ به درمان سرطان خواهد شد و ممکن است درنهایت منجر به درمان های جدید برای سرطان شود. همچنین با ترکیب کردن دانش درحال رشد مربوط بهRNA های غیر کد کننده با اطلاعات مربوط به تعیین توالی کل ژنوم می توان به دیدگاه روشن تری درمورد نحوه ایجاد سرطان دست یافت.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا را کلیک کنید

 

 

 


٠٨:٢٠ - دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٥١٣    /    تعداد نمایش : ٣٧٤