صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه هاي نشر/با کتاب "توانبخشی اندام فوقانی بیماران سکته مغزی" آشنا شوید

کتاب " توانبخشی اندام فوقانی بیماران سکته مغزي" (مرور ادغام یافته شواهد و نقد خبرگی) با تلاش زهرا شفیعی کارشناس ارشد کاردرمانی و آموزش پزشکی، دکتر فرشاد اخوتیان استاد مرکز تحقیقات فیزیوتراپی دانشگاه و ماهرخ قهاري به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در سال 1395 منتشر شده است.
 کتاب حاضر، حاصل بررسی شواهد موجود در توانبخشی اندام فوقانی و نقد خبرگی است. هدف از انتشار این کتاب دسترسی دانشجویان و همکاران توانبخشی به مجموعه اي مدون از بهترین مداخلات در توانبخشی اندام فوقانی بیماران سکته مغزي می باشد. باتوجه به نبود راهنماي بالینی مشخص در نحوه استفاده از مداخلات، در این مجموعه سعی شده است مداخلات براساس یک مرور ادغام یافته، جمع آوري شود و با استفاده ازنظر خبرگانی که درحیطه توانبخشی اندام فوقانی فعالیت می کنند، بر اساس مراحل بهبودي برانستروم دراختیار علاقمندان قرارگیرد. مجموعه حاضر هرچند یک راهنماي عملکرد بالینی نیست، ولی می تواند در انتخاب بهترین مداخله در بهترین زمان ممکن در طی درمان اندام فوقانی بیماران سکته مغزي مورد استفاده قرار گیرد. همچنین کتاب مذکور مشتمل بر چهار فصل است که مطالبی نظیر علل سکته مغزی، اختلال عملکرد شریان هاي مغزي، طبقه بندي سکته مغزي، طبقه بندي بین المللی عملکرد ICF، توانبخشی اندام فوقانی در سکته مغزي، مروري بر دیدگاه کاردرمانی،  تعریف مطالعه ادغام یافته، روش هایی براي افزایش قدرت ادغام یافته، مداخلات موجود در توانبخشی اندام فوقانی بیماران سکته مغزي، حرکت درمانی با محدودیت اجباري، تمرین ذهنی، انواع تمرین ذهنی، عوامل موثر در تمرین ذهنی، رویکرد تکلیف محور، وسایل کمکی رباتیک، کاربرد اسپیلنت، تمرینات مقاومتی، فعالیت هاي دوطرفه، تحریکات الکتریکی عملکردي، مروري بر راهنماهاي عملکرد بالینی موجود، کاربرد اسپیلنت، مداخلات بازآموزي حسی، تاثیر تمرینات ذهنی در بهبود عملکرد دست، مرور ادغام یافته و نقد شواهد موجود در مداخلات کاردرمانی بر اساس رویکرد برانستروم و ...؛ ازجمله موارد مهمی است که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.

علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک-جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید


 


١٢:٤٥ - سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٥١٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٠