صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب راهنمای عضله تراپزیوس آشنا شوید

کتاب راهنمای عضله تراپزیوس(اختلالات و درمان) نوشته سحر زمانی و دکتر فرشاد اخوتیان  توسط دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در 500 نسخه سال 1395انتشار یافت.

در این کتاب که توسط دکتر اخوتیان استاد مرکز تحقیقات فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و زمانی کارشناس ارشد فیزیوتراپی به رشته تحریر درآمده است، مولفان سعی کردند با ارایه مطالب تخصصی مرتبط با عضله تراپزیوس ، گامی در راستای شناخت و معرفی این عضله و آسیبها و درمانهای آن بردارند و تلاشی است برای افزایش آگاهی همکاران در تمامی شاخه های علوم پزشکی و حتی بیمارانی که با درگیری این عضله دست به گریبان هستند.

عضله تراپزیوس بزرگترین عضله ناحیه پشتی است که به سبب اتصالات خود به مهره های گردن و توراسیک، استخوان جمجمه و کمپلکس شانه عملکرد بسیار ویژه ای در حرکات این نواحی ایفا می کند. این عضله مستعد آسیبهای بسیار به سبب ناحیه استراتژیک قرارگیری می باشد و شیوع دردهای گردنی و آسیب های شانه اغلب با درگیری این عضله توام خواهد بود.

هدف این کتاب معرفی ویژگیهای آناتومیک و حرکت شناختی این عضله مهم، مرور آسیبهای شایع و اختلالات این عضله و آموزش تکنیکهای درمانی مختلف با هدف بهبود علائم و دردهای ناشی از این عضله می باشد. در پایان کتاب نیز آخرین مقالاتی که در رابطه با عضله تراپزیوس به چاپ رسیده است، بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار داده شده تا با نگاهی علمی تر به درمانهای مربوط به این عضله توجه کنند.

این مجلد مشتمل بر چهار فصل و 105 صفحه می باشد که کلیات در باره عضله تراپزیوس، اختلالات مربوط به این عضله، تکنیک های درمانی ، مرورو مقالات در رابطه با عضله از عناوین فصول مذکور می باشند.

علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

برای مشاهده صفحات این کتاب اینجا کلیک کنید.

 


١٣:٣١ - دوشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦١٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٤٥٧