صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ویراست دوم کتاب چشم پزشکی عمومی منتشر شد

 ویراست دوم کتاب چشم پزشکی عمومی توسط دکتر محمد علی جوادی استاد گروه چشم دانشگاه  علوم پزشکی شهیدبهشتی و همکاران وی به تازگی انتشار یافته است.

این کتاب توسط دکتر محمدعلی جوادی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دکتر سپهر فیضی و دکتر دانیال نجدی از همکاران گروه چشم  پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تألیف شده و به چاپ رسیده است.

تحولات علوم پزشکی در دو دهه گذشته در جهان شتاب روزافزونی داشته است و رشته چشم پزشکی از معدود رشته هایی می باشد که دچار بیشترین تحول شده است؛ در صورتی که جامعه ای خود را با این تحولات هماهنگ نکند، جبران مافات ممکن نخواهد بود.

از سوی دیگر نمی توان همه زمینه های علوم را به طور یکسان به تمام جوامع تعمیم داد بلکه باید هر جامعه ای با بهره گیری از پیشرفت های جهانی و با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی خود، کتاب مرجع برای دانش پژوهان خود تهیه کند و صرفاً به ترجمه منابع خارجی اکتفا نکند؛ نمونه قابل ذکر در این خصوص موضوع عوارض چشمی ناشی از گاز خردل است که هر چشم پزشک ایرانی باید با کلیات آن آشنا باشد.

در این مجلد مباحث متعددی مطرح شده است که آناتومی، نحوه شرح حال گرفتن از بیمار، معاینه چشم، داروهای رایج چشم پزشکی، بیماری های مختلف چشم، اورژانس و پیشگیری در چشم پزشکی از جمله عناوین فصول آن می باشد.

گفتنی است کتاب عنوان شده بر اساس نظر گروه تخصصی کمیته تعیین منابع آزمون های جامع پزشکی به عنوان منبع آزمون پیش کارورزی و پذیرش دستیار تخصصی سال 97 انتخاب شده است.


١٢:٣٨ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٠٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٢