صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/ با کتاب "گام به گام با بی حسی موضعی در دندانپزشکی" آشنا شوید

کتاب" گام به گام با بی حسی موضعی در دندانپزشکی" توسط دکتر محمد نوروزیان دستیار تخصصی ارتدونسی و درمان ناهنجاری های فک و صورت تالیف و گردآوری و زیرنظر دکتر مسعود یغمایی استاد پژوهشکده و بخش جراحی دهان، فک و صورت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1396 به رشته تحریر درآمده است.
کتاب حاضر با رویکردی آموزشی سعی درآشنا کردن دانشجویان دندانپزشکی با مقوله مهم "بی حسی موضعی در دندانپزشکی" است؛ زیرا داروهای بی حسی موضوعی رایج ترین داروی مصرفی توسط دندانپزشکی است. بنابراین داشتن اطلاعات کامل درارتباط با فارماکولوژی و تکنیک های تزریق الزامی است.
درتزریق بی حسی موضعی برحسب ضخامت، وجود یا عدم وجود ملین، اعصاب حسی به تفاوت تحت تاثیر بی حسی موضعی قرار می گیرند که ترتیب آن عبارت است از اعصاب اتونوم، حس سرما، حس گرما، حس درد، حس تماس، حس فشار، حس لرزش و حس عمقی. اهمیت نکته فوق این است که عمل کننده حتما به بیمار توضیح دهد که حس لمس و لرزش و فشار مقداری باقی
می ماند.
باتوجه به اهمیت بی حسی موضعی در دندانپزشکی کتب بسیار متعددی در این زمینه نوشته شده است که نکات مشترک بسیاری درآنها وجود دارد. کتاب حاضر که با تلاش فراوان دکتر نوروزیان گردآوری شده، درواقع یک مجموعه فشرده از نکات تکنیکی درارتباط با بی حسی موضعی است.
همچنین کتاب مذکور در 8 فصل و 160 صفحه تنظیم شده که فصل اول به آناتومی بی حسی موضعی، فصل دوم به فارماکولوژی، فصل سوم به اصول بی حسی موضعی، فصل چهارم و پنجم به روش های بی حسی در فک بالا و پایین، فصل ششم به روش های مکمل بی حسی موضعی، فصل هفتم به ایمنی عوارض و تداخلات دارویی و فصل هشتم نیز به به مشکلات و راه حل های موجود، اشاره می کند.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا را کلیک کنید

 

 

 


١٢:٠٩ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨١٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٤