صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/ با کتاب" اپیدمیولوژی مصدومیت ها در ایران" آشنا شوید

"کتاب اپیدمیولوژی مصدومیت ها در ایران" با تلاش دکتر حمید سوری استاد اپیدمیولوژی دانشگاه، دکتر داود خراسانی زواره، دکتر علی خورشیدی، دکتر یحیی رسول زاده، دکتر همایون صادقی بازرگان، دکتر سعاد محفوظ پور و حسین مظفر سعادتی به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1397 منتشر شده است.
مصدومیت ها و سوانح ازجمله مهم ترین علل مرگ و ناتوانی در جهان و کشور ما محسوب می شود، به طوری که دومین علت مرگ و بالاترین بار ناشی از بیماری ها را در ایران به خود اختصاص می دهند. سالانه حدود شش میلیون مرگ به دلیل سوانح رخ داده است که حدود چهار میلیون از نوع غیرعمدی و دومیلیون به علت حوادث عمدی بوده است. نکته مهم این است که مصدومیت ها قابل پیشگیری هستند و درصورت پیشگیری از مرگ ناشی از حوادث می توان تا 4/5 سال امید به زندگی در بدو تولد را افزایش داد.
نویسندگان کتاب مذکور با رویکردی آموزشی و جامعه گرایانه سعی در آشنایی همه مردم برای پیشگیری از سوانح و مصدومیت ها دارند و نقش حوزه سلامت را در این مسیر اساسی و منحصر به فرد بسیار مهم قلمداد می کنند. درواقع نقش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصدومیت ها و سوانح تنها انتقال مصدومان، مراقبت های پیش بیمارستانی و بیمارستانی نیست؛ بلکه به استناد تجارب موفق جهانی؛ وزارت بهداشت در پیشگیری از رخدادها نیز نقش ویژه ای دارد.
کتاب حاضر که با مشارکت گروهی از اساتید باتجربه در حوزه ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها نگارش شده است، تلاش می کند تا تصویر روشن تری درخصوص وضعیت این مصدومیت ها درکشور ارایه دهد. فقدان یک کتاب مرجع بخصوص برای کارشناسان، دانشجویان و محققان این حوزه، اهمیت و ضرورت پرداختن به این کتاب را بیشتر کرده است.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک، جنب بیمارستان طالقانی، قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا را کلیک کنید

 


١١:٢١ - سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٣١٩