صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با اولین کتاب مرجع "مایکوباکتریوم های غیر سلی" در جهان بیشتر آشنا شوید

کتاب مایکوباکتریوم های غیر سلی توسط دکتر علی‌اکبر ولایتی و دکتر پریسا فرنیا و انتشارات Academic press an imprint of Elsevier به چاپ رسید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از بیمارستان مسیح دانشوری، کتاب مایکوباکتریوم های غیر سلی (Nontuberculous Mycobacteria (NTM به سردبیری دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دکتر مسیح دانشوری و دکتر پریسا فرنیا معاون پژوهش و فناوری و رئیس مرکز تحقیقات مایکوباکتریولوژی به تألیف درآمد و توسط انتشارات  Academic press an imprint of Elsevier و ناشر (Academic-Press) که دارای رتبه اول در چاپ کتاب‌های مرجع پزشکی در دنیا است،  به چاپ رسید.
 

این مجلد اولین کتاب مرجع برای تشخیص‌های کلاسیک، مولکولی، پت اسکن، حساست دارویی و درمان این دسته از مایکوباکتریوم ها است که با همت محققان جوان این مرکز شیوع و اپیدمولوژی مایکوباکتریومهای غیر سلی از 100 سال پیش تاکنون در 7 قاره دنیا مورد بررسی و آنالیز آماری قرار گرفته است. کتاب مذکور برای اولین بار به بررسی چگونگی انتشار و اهمیت این نوع میکروب ها که درمان مشخصی برای آنها وجود ندارد پرداخته است.


 کتاب عنوان شده مشتمل بر 10 فصل است که 3 فصل آن توسط دکتر ولایتی، دکتر فرنیا و دیگر همکاران این پژوهشکده با عناوین تشخیص‌های کلاسیک و مولکولی مایکوباکتریوم های غیر سلی، تفاوت بالینی رادیولوژی و پت اسکن در بیماران مبتلابه مایکوباکتریوم های غیر سلی و شیوع و اپیدمیولوژی مایکوباکتریوم های غیر سلی به تألیف در آمده است. علاوه بر این 3 فصل سردبیران کتاب مذکور مسئولیت هدایت و رهنمود سایر فصول کتاب که توسط اساتید خارجی و به نام در این رشته در جهان نوشته‌شده است را بر عهده داشتند.

انتهای پیام/ 


١٠:١٣ - شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥١٣٩    /    تعداد نمایش : ٤١٩