صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب " آنچه یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی باید بداند" بیشتر آشنا شوید

کتاب  " آنچه یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی باید بداند" تألیف دکتر شادی شفقی، دکتر فرح نقاش زاده و دکتر بابک شریف کاشانی انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، این کتاب توسط دکتر فرح نقاش زاده فلوشیپ نارسایی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همکارانش سال ۹7 به تألیف درآمده است.

دکتر نقاش زاده بیماری نارسایی قلبی را یک بیماری مزمن و پیشرونده برشمرد و افزود: با توجه به افزایش سن جمعیت و وجود عوامل زمینه سازی همچون ابتلا به دیابت و فشار خون بالا، شیوع این بیماری نیز در دنیا رو به افزایش است.

این فلوشیپ نارسایی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در ادامه گفت: علاوه بر درمان دارویی مناسب که نقش مهمی در افزایش بقای بیمار و کاهش سرعت پیشرفت بیماری دارد، ثابت شده است که آموزش بیمار در مورد روش های خود مراقبتی شامل فعالیتهای ورزشی منظم، رژیم غذایی مناسب، ترک سیگار و... نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر بیمار دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خاطر نشان کرد: با توجه به موارد مذکور بر آن شدیم تا با تدوین کتاب آنچه یک بیمار مبتلا به نارسایی قلبی باید بداند، تمامی نکات مهم و ضروریی که بیمار مبتلا به نارسایی قلبی و خانواده وی باید از آنها آگاه باشند را در قالب این مجموعه در اختیار این گروه قرار دهیم.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن 27122522 تماس حاصل کنند.

 


١١:٢٧ - دوشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٧٦٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٧