صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب مهندسی و علم مواد در سیم های ارتودنسی منتشر شد

کتاب مهندسی و علم مواد در سیم های ارتودنسی ترجمه و تالیف دکتر حسن علی شفیعی دانشیار بخش ارتودانتیکس دانشکده دندانپزشکی شهیدبهشتی و دکتر آناهیتا دهقانی سلطانی توسط انتشارات رویان پژوه انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده دندانپزشکی، در انتشار این کتاب یک متخصص ارتودنسی علوم پزشکی و مهندسی را پس از سالها تدریس و تحقیق با یکدیگر تلفیق کرده و به بررسی سیم های ارتودنسی از دیدگاه مهندسی پرداخته است.  

 

مولف در مقدمه این کتاب با بیان این مطلب که علم و دانش باعث افزایش بصیرت و درک انسان از آنچه  مشاهده می کند می شود، افزوده است: کسب علم و دانش، تنها راه افزایش درک و فهم انسان از عالم هستی است.

 

وی درمان های موفق ارتودنسی را علاوه بر مهارت دست و دانش کافی درباره مراحل مختلف درمان نیازمند علم کافی برای انتخاب مناسب مواد و سیم های ارتودنسی عنوان کرده و تاکید می کند تسلط بر علم مواد و آشنایی با ویژگی های متالوژیکی سیم های ارتودنسی باعث می شود تا امکان افزایش کیفیت درمان برای ارتودنتیست فراهم شود .

 

 مهندسی و علم مواد، دانشی است که در فصل مشترک رشته های شیمی، فیزیک و مکانیک قرار گرفته است. هدف این رشته مطالعه ساختار مواد در مقیاس های میکروسکوپی، نانو، اتمی و الکترونی به منظور ایجاد ارتباط میان ساختار و خواص مواد برای بهبود خواص مواد، توسعه  مواد نوین، توسعه و طراحی فرایندهای تولید مواد اولیه و محصولات مهندسی است. این رشته امروزه مطالعه طیف گسترده ای از مواد مهندسی مانند پلیمرها، نیمه هادی ها، سرامیک ها، فلزات، مواد مرکب، مواد نرم و بیولوژیک، کانی ها و مواد معدنی را پوشش می دهد.

 

کتاب عنوان شده حاصل تلاش نویسندگان در راستای ارائه اطلاعات علمی، مهندسی و کاربردی درخصوص سیم های ارتودنسی است و دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی را یاری می دهد تا با تسلط بیشتری به درمان های ارتودنسی بپردازند.

انتهای پیام/

 


٠٩:١٤ - يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٥٩٣    /    تعداد نمایش : ٤١٥