صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب اطلس ناهنجاریهای تکاملی دندانی در کودکان بیشتر آشنا شوید

کتاب اطلس ناهنجاریهای تکاملی دندانی در کودکان تألیف دکترقاسم انصاری، دکتر مجتبی وحید گلپایگانی و دکتر ریچارد ولبری منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتاب اطلس ناهنجاریهای تکاملی دندانی در کودکان توسط دکتر قاسم انصاری و دکتر مجتبی وحید گلپایگانی( اساتید گروه دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی) و دکتر ریچارد ولبری استاد گروه دندانپزشکی کودکان کالج دانشگاه لانکاشیر مرکزی انگلستان گردآوری شده و توسط موسسه Wiley and Blackwellانتشار یافت.

 

کتاب عنوان شده مرجع در دسترس و کاملی برای دانشجویان، کلینیسین ها و متخصصان می باشد که طیف وسیعی از اختلالات تکاملی دهان و دندان کودکان و نوجوانان را پوشش می دهد.

 

به گفته دکتر انصاری اساتید گروه دندانپزشکی کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این اطلس موارد بسیاری از مشکلات متنوع بیماری های نادر و شایع را در سنین کودکی با تصاویر زنده کلینیکی به نمایش می گذارد. 

 

این عضو هیات علمی دانشگاه خاطرنشان کرد: بخش نخست اطلس مذکور در خصوص نسوج نرمال و طبیعی بحث می کند و در بخش دوم نیز موارد ناهنجاری تکاملی همراه با توصیف علت، تظاهرات کلینیکی و راه های درمان بطور کامل و با جزییات دقیق مطرح شده است.

 

دکتر انصاری در ادامه اظهار داشت: این کتاب راهنمایی مفید و در دسترس است که کاربرد کلینیکی بسیار مطلوبی برای دانشجویان و دستیاران در کنار بقیه کلینیسین ها دارد.

 

وی ارایه تصاویر واضح و اصیل از بیماران توسط نویسندگان،توصیف موارد نادر و شایع همراه با ارایه راهکارهای درمانی را از نکات مثبت این اثر عنوان کرد.

 

علاقمندان برای دسترسی به اطلس حاضر بصورت تمام الکترونیک که حاوی بخش خودآزمایی و پاسخ های مربوطه برای آموزش و راهنمایی تشخیص صحیح کلینیکی است می توانند اینجا کلیک کنند.

www.wiley.com/ansari/pediatric_oral_dental_anomalies

انتهای پیام/ 

 


١٤:٠٨ - شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٩٠٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٨