صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب اصول جراحی اسلیوگاسترکتومی بیشتر آشنا شوید

کتاب اصول جراحی اسلیوگاسترکتومی به قلم دکتر ناصر ملک پور علمداری استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و عرفانه برار توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی سال 97 به چاپ رسید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتاب مذکور درمورد یکیازروشهایدرمانجراحیچاقیمرضی به نگارش در آمده است. در این کتاب تاریخچه جراحی چاقی بطور  خلاصه بیان شده و روش جراحی وانتخاب بیمارواقدامات بعد از عمل و پیگیری به صورت رسا عنوان شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است؛ چاقی ناشی از تجمع بیش از حد چربی در بدن است، براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی افزایش وزن به میزان بیشتر از 20 درصد وزن ایده آل، سلامتی افراد را به مخاطره می اندازد. امروزه در عصر تکنولوژی با توجه به تغییر سبک زندگی مردم و تاثیر عواملی نظیر تغذیه نامناسب، کاهش فعالیت فیزیکی و... شیوع بیماری چاقی در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است و مدیریت این بحران افزایش وزن در بسیاری از کشورها مساله ای اساسی محسوب می شود.

برای درمان چاقی مفرط و مرضی راهکارهای مداخله ای متعددی پیشنهاد شده است و روش های جراحی متنوعی برای رفع این معضل وجود دارد؛ اما کتابی به زبان فارسی در مورد اسلیوگاسترکتومی که یکی از رایج ترین روشهای جراحی درمان چاقی محسوب می شود، وجود نداشت و از سوی دیگر آموزش اصول اولیه و کاربردی این شیوه نیز با توجه به حجم بالای مطالب جدید، اغلب با دشواری روبرو بود. بنابراین مولف درصدد برآمد تا با استفاده از منابع معتبر خارجی و برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در این زمینه، کتاب مذکور را به رشته تحریر درآورد.

مطالب عنوان شده در کتاب مذکور می تواند برای کلیه جراحان عمومی و رزیدنتهای جراحی مثمرثمر واقع شود. در این کتاب بعد از مروری بر کلیات بیماری چاقی و تاریخچه جراحی اسلیوگاسترکتومی، بایدها و نبایدهای این شیوه جراحی مورد بحث قرار گرفته و روش انجام این جراحی به تفصیل و با زبانی ساده شرح داده شده است. همچنین درمورد تمام اقدامات جراحی، مداخلات، عوارض احتمالی و نحوه برخورد با آنها توضیح داده شده است.  

این مجلد دارای 10 فصل و 145 صفحه است و تاریخچه جراحی اسلیوگاسترکتومی، اندیکاسیونها و کنتراندیکاسیون های جراحی اسلیوگاسترکتومی، مکانیسم اثر این نوع جراحی و نتایج آن، شیوه انجام اسلیوگاسترکتومی به روش لاپاراسکوپیک، مدیریت عوارض جراحی، مراقبت های بعد از جراحی اسلیوگاسترکتومی، شکست درمان، جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن برخی از عناوین فصول آن است.

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا  را کلیک کنید.

انتهای پیام/

 


١٣:٢٢ - سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٥٩