صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب آنستزی رژیونال منتشر شد

کتاب آنستزی رژیونال ترجمه دکتر سید مسعود هاشمی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و همکاران در سال 1397 توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به چاپ رسید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب  که توسط  آلوین چوان و دیوید ام اسکات به تالیف درآمده توسط دکتر سید مسعود هاشمی دانشیار بیهوشی و مدیربرنامه فلوشیپ درد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکترغلامرضا محسنی دانشیار بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دکتر سعید کشمیری استادیار بیهوشی و فلوشیپ درد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ترجمه شده است.

به گفته مولفان آنستزی رژیونال یک جزء ضروری از مجموعه مهارتهای آنستزیولوژی است که استفاده صحیح از آن باعث افزایش فرصت بهبود بیمار می شود. همچنین توانبخشی را از طریق بی دردی پس از عمل و کاهش دوز بیهوشی سیستمیک و عوامل ضد درد فراهم می کند.

آنستزی رژیونال موفق به دو موضوع مهم بستگی دارد که شامل شناسایی اعصاب هدف در محیط آناتومیک و استفاده از ماده آنستزی رژیونال در نزدیکترین حد ممکن به عصب هدف است.

راهنمای جیبی آنستزی رژیونال برای اولین بار در استرالیا منتشر شده و به عنوان یک کتاب جیبی و مرجع سریع الوصول همراه با تصاویر بالینی و نقشه آناتومی برای کمک به استفاده از دانش تشریحی بی حسی در روشهای بی حسی عملی به کار می رود.

سپس این کتابچه  توسط  مشاوران و آموزش دهندگان، نویسندگان متن مورد بررسی قرار گرفت تا بهره گیری از هدایت سونوگرافی در عمل بی حسی را لحاظ  کرده و کتابی ارائه دهند  که مورد تمرکز بیشتر بین المللی باشد. سونوگرافی با فرکانس بالا اجازه تجسم بهتر اعصاب هدف و شناسایی تنوع آناتومیک فردی را می دهد. زمان واقعی مشاهده مکان سوزن اجازه نفوذ محلول بی حسی موضعی، کاهش حجم کل و دوز مورد نیاز و کاهش خطر سوراخ  ناخواسته عروق خونی و سایر سازه های آسیب پذیر را می دهد.

این نسخه جدید بین المللی آنستزی رژیونال تأکید بیشتری بر بلوک با هدایت سونوگرافی دارد. بلوکهای مبتنی بر مشخصه های مناسب برای پزشکانی که دسترسی به هدایت سونوگرافی ندارند و بلوکهایی که در آنها هدایت سونوگرافی مناسب نیست، مانند بلوکهای سر نیز گنجانده شده است. این مجموعه منحصر به فرد از تکنیکهای آنستزی رژیونال برای بلوک اعصاب محیطی و پارااگزیال، سایر نیازهای متخصصان بیهوشی در حوزه  آنستزی رژیونال را برطرف خواهد کرد.

کتاب مذکور مشتمل بر  ۲۱۴صفحه و 5 فصل است که فصل اول مقدمه ای بر آنستزی رژیونال است و در فصل دوم آناتومی عصب دهی سر و پوست سر، فصل سوم اندام فوقانی و فصل چهارم به اندام تحبتانی و فصل آخر به ستون فقرات و ناحیه پاراگزیال اختصاص دارد.

 علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

  برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/


١٣:٤٠ - يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٢١٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٩