صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ویراست دوم کتاب کار و چشم منتشر شد

 دومین ویرایش کتاب کار و چشم تالیف دکتر محمد قاسمی برومند و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1398 انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کتاب توسط دکتر محمد قاسمی برومند جراح و متخصص بیماری های چشم و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محسن اخگری اپتومتریست، دکتر کورش شهرکی جراح ومتخصص بیماری های چشم، فلوشیپ اکولوپلاستیک وجراحی ترمیمی چشم دانشگاه و دکتر پریا قاسمی برومند دستیار گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی ایران تالیف شده است.

 

دکتر قاسمی برومند هدف از تدوین این مجموعه را آشنایی متخصصان با محیط های متفاوت کاری، نیاز چشمی و بینایی و مراقبت از چشم و بینایی با روش های متناسب هر محیط  عنوان کرده است.

 

به گفته وی در این مجموعه علاوه بر مطالبی که درخصوص آسیب های چشمی و علل آن ارایه شده است، نیازهای بینایی افراد در محیط های مختلف کاری، تفریحی، ورزشی و همچنین پیشگیری از صدمات و ضایعات اجتماعی نیز با استفاده از تجهیزات ایمنی، انواع عینک ها و الگوهای مناسب در زندگی روزمره مورد توجه قرار گرفته است تا هر یک از افراد جامعه بتوانند متناسب با شغل و حرفه خویش مراقبتهای چشمی لازم را انجام دهد.

 

همچنین در کتاب مذکور علاوه بر تبییمن بیماری های ناشی از کار و عوامل پیشگیرانه ، توصیه های لازم در زمینه استفاده از انواع مانیتورها و صفحات نمایشگر دیجیتالی در فعالیت های روزانه و استانداردهای بینایی در جوامع مختلف شغلی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

کتاب کار و چشم  دارای 440 صفحه و  43 فصل است که از عناوین برخی فصول آن می توان به آسیب های چشمی و علل و پیشگیری، خطرات اورژانسی در محیط کارو پیشگیری از آن،  آسیب های مکانیکی چشم و پیشگیری از آن،  مشکلات افراد تک چشم چیست،  آسیب های چشمی ناشی از مواد شیمیایی و راه های پیشگیری از آن، عوارض ناشی از سلاح های شیمیایی، عوارض ناشی از موج انفجار، آسیب های چشمی ناشی ازاشعه ماورای بنفش، مادون قرمزو نور مرئی، نور آبی، اشعه میکروویو ناشی از رادارها و پرتو رادیوئی و راه های پیشگیری از آنها، آسیب های چشمی ناشی از پرنوهای غیر یونیزه و پیشگیری از آن، کوررنگی و اثرات شغلی آن،  بیماری های چشمی ناشی از کار و... اشاره کرد.

 

 علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

برای دیدن صفحات اول این کتاب اینجا  کلیک کنید.

انتهای پیام/


١٠:١٨ - يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٣