صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب بیماریها و اورژانسهای چشم انتشار یافت

کتاب بیماریها و اورژانسهای چشم (اصول، تشخیص و درمان) ترجمه و تالیف دکتر نادر نصیری و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  کتاب عنوان شده توسط دکتر نادر نصیری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر لادن صفوی زاده  متخصص چشم پزشکی و دکتر حجت درخشان فرفوق تخصص اورژانس اطفال  وعضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ترجمه شده و به تالیف در آمده است. 

 

مولف، این کتاب را حاصل تلاش گروهی جمعی از متخصصان چشم پزشکی دانسته که براساس نیازهای روز و با توجه به ضروریات و اورژانس هایچشم پزشکی  مورد نیاز هر پزشک به رشته تحریر درآمده است .

 

کتاب حاضر در ابتدا براساس ساختار کتاب" هندبوک بیماری های چشم ویلز ویرایش پنجم" به تالیف درآمد و بعد مطالب دیگر براساس نیازها ومنطبق بر درمان های موجود در ایران به آن اضافه شد.

 

همچنین سی دی رایگانی نیز به همراه کتاب مذکور ارایه می شود که حاوی فایل اورژینال کتاب " 5 دقیقهمشاوره در چشم پزشکی 2012 " است و می تواند به عنوان مکمل راهگشای خوانندگان باشد .

 

کتاب مذکور دارای 480 صفحه و مشتمل بر 14 فصل و 2 ضمیمه است که در فصل اول تشخیص های افتراقی و علایم چشمی و در  فصل دوم تشخیص های افتراقی و نشانه های چشمی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

از عناوین دیگر فصول این کتاب می توان به تروما،قرنیه، بیماریهای اکسترنال (ملتحمه/ اسکلرا/ ایریس)، پلک، اربیت، اطفال ، گلوکوم، نوروافتالمولژی،  شبکیه، یووئیت،مشکلات کلی چشم،مداخلات تصویربرداری در چشم پزشکی اشاره کرد.

 

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

برای دیدن صفحات اول این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/


١٠:٤٨ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٧٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٨٧