صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب معاینه دستگاه عضلانی استخوانی و تکنیک ھای تزریق مفصلی انتشار یافت

کتاب معاینه دستگاه عضلانی استخوانی و تکنیک ھای تزریق مفصلی ترجمه دکتر ودود جوادی پروانه و همکاران  توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی  دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب که تالیف دکتر جورج وی لاوری و همکارانش است، توسط  دکتر ودود جوادی پروانه، دکتر رضا شیاری، دکتر مهرداد یاسائی و دکتر هادی کسبکار ترجمه  شده است.

 

دکتر ودود جوادی پروانهروماتولوژیست کودکان و استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در مقدمه این کتاب، هدف از نگارش این  مجموعه را آماده کردن دانشجویان پزشکی، کارورزان، روماتولوژیست ها، جراحان ارتوپد و دیگر پزشکان برای یک برخوردصحیح، سیستماتیک و به روز در معاینه فیزیکی مفاصل و ستون فقرات ذکر کرد.

 

به گفته این استاد دانشگاه فصول این کتاب با مهارت نگاشته شده و با تصاویر رنگی نیز غنی شده اند و از نظر بالینی نیز قابل اعتماد و کاربردی هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: هر فصل از این مجموعه توصیف مختصری درخصوص اختلالات روماتیسمی ویژه یکمفصل خاص ارایه کرده و یک بخش ویژه نیز برای فصول مفاصللگن و زانو در مورد آرتروپلاستی های تعویض مفصل وجود دارد. همچنین در انتهای هر بخش در مورد تکنیک های تخلیه و تزریق مفصلی و بورس بحث شده است.

 

دکتر جوادی پروانه افزود: تشخیص اختلالات روماتیسمی تا حد زیادی به مهارت های بالینی و آناتومی کاربردی بستگی دارد. اگر چه اختلالات عضلانی اسکلتی یک تابلوی شایع مراجعه در حیطه روماتولوژی، ارتوپدی و طب عمومی است، اما آموزش معاینه مفصلی در بسیاری از مدارس طب و برنامه های آموزش دستیاری مورد تاکید قرار نمی گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد که کتاب حاضر که توسط پزشکان بالینی نوشته شده می تواند به عنوان یک کتاب آموزشی و یک مرجع کلی دربارهایده های پایه و تکنیک های معاینه فیزیکی مفاصل و ستون فقرات مورد استفاده دانشجویان پزشکی، کارورزان،روماتولوژیست ها، جراحان ارتوپد، و متخصصان طب فیزیکی، فیزیوتراپیست ها و کار درمانگرها قرار گیرد.

 

کتاب عنوان شده دارای 180 صفحه و مشتمل بر 10 فصل است که توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به چاپ رسیده است .

   

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


٠٩:٤٥ - شنبه ١٤ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧١٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٨