صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب مروری بر چشم پزشکی منتشر شد

 کتاب مروری بر چشم پزشکی ترجمه و تالیف دکتر نادر نصیری توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کتاب مروری بر چشم پزشکی توسط دکتر نادر نصیری دانشیار گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ترجمه شده و به تالیف درآمده است.

 

دکتر نصیری کتاب حاضر را خلاصه اي از مهمترين مباحث چشم و به ويژه توجه به اورژانس و ضروريات است كه هر پزشكي لازم است آنها را بداند.

 

مخاطبان اصلي اين كتاب دانشجويان پزشكي، پزشكان عمومي، رزيدنت هاي چشم و چشم پزشكاني هستند كه تمايل دارند مطالب جديد چشم پزشكي را به صورت خلاصه مطالعه کنند.

 

کتاب عنوان شده دارای بیش از 200 صفحه و مشتمل بر 18 فصل است. در فصل اول آناتومی و جنین شناسی چشم، درفصل دوم معاینه چشم و درفصل سوم درخصوص داروهای رایج چشم پزشکی و در فصل چهارم نیز درخصوص پلک ها، دستگاه اشکی و اشک بحث و بررسی شده است.

 

فصول بعدی این کتاب به بررسی مطالب مربوط به قرنیه، یووه آ و اسکلرا، کاتاراکت، زجاجیه، شبکیه، گلوکوم، استرابیسم، اربیت، نوروافتالمولوژی پرداخته است.

 

اختلالات چشمی همراه با بیماری های سیستمیک، ترومای چشم و اربیت، عیوب انکساری و ریفراکشن و لیزر در چشم پزشکی عناوین سایر فصول کتاب مذکور است که می تواند مورد استفاده اساتید، متخصصان، دانشجویان و علاقمندان به حوزه چشم پزشکی قرار گیرد.

 

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

 

برای دیدن صفحات اول این کتاب اینجا  کلیک کنید.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٤:٥٠ - چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٤١٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٤