صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سخنراني استاد ژنتیک دانشگاه در کنگره بین المللی سرطان قطر

عضو هیئت علمی گروه ژنتیک دانشگاه به عنوان سخنران کلیدی در کنگره بین المللی سرطان MEACRدانشگاه علوم پزشکی قطر سخنرانی کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده پزشکی، دکتر ابوالفضل موفق عضو هیئت علمی گروه ژنتیک دانشگاه به عنوان سخنران کلیدی در کنگره بین المللی سرطان MEACRدانشگاه علوم پزشکی قطر سخنرانی کرد.

کنگره بین المللی سرطان MEACRدر زمینه تحقیقات سرطان به همت متخصصان سرطان کشورهای حوزه خلیج فارس و منطقه خاورمیانه و پژوهشگران این حیطه از سراسر دنیا هرساله تشکیل می شود.

 

محورهای مورد بحث و مقالات کنگره مذکور در زمینه های سلول تراپی، مولکولی، روشهای تشخیصی و درمانی با رویکرد ژن درمانی، ایمنوتراپی و علوم نوین تحقیقات سرطان و بیولوژی سرطان بود.

 

در گردهمایی مذکور 35 مقاله به صورت سخنرانی و 75 مقاله بصورت پوستر ارایه شد که از این تعداد 3 نفر به عنوان سخنران اصلی یا Key Note Speaker  در روز اول به ارایه مقاله خود پرداختند که دکتر ابوالفضل موفق استاد گروه ژنتیک دانشکده پزشکی یکی از این سخنرانان کلیدی بود.

 

مقالات ارایه شده از کشورهای ایران، سوئیس، قطر، امریکا، یوگسلاوی، پاکستان، مصر، عمان، اردن، ژاپن،  امارات متحده عربی، کروات،  کانادا،  بیروت، مراکش، الجزایر، انگلستان، عراق بود.

 

دکتر ابوالفضل موفق  در این کنگره به عنوان سخنران اصلی در صبح روز اول کنگره به سخنرانی پرداخت. این مقاله تحقیقاتی منتج از پایان نامه دکترای تخصصی ژنتیک پزشکی دکتر نرجس مهرور از مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان شهدای تجریش و یکی از برترین پروژه های این مرکز است.

 

پروژه مذکور برای اولین بار در منطقه در زمینه سرطان خون اطفال مقاوم به درمان با همکاری دکتر محمد اسماعیل اکبری و دکتر حسن ابوالقاسمی از مرکز تحقیقات بیماری های خونی مادرزادی کودکان بیمارستان مفید انجام شده که به صورت چاپ 5 مقاله تحقیقاتی درمجلات بین المللی، 4مقاله به صورت پوستراپیدمیولوژی سرطان ها و به خصوص سرطان سینه و ژن های مرتبط ارایه شده است. سایر اطلاعات سرطان نیز در 4 مقاله به صورت پوستر در این کنگره به ثبت رسید.  

 

براساس این گزارش در خاتمه این کنگره بین المللی به دکتر ابوالفضل موفق عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی پیشنهاد همکاری و Visiting Professor  ارایه شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700س.ع

 


١٢:٥٤ - شنبه ٥ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٣٠