صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب اصول جراحی اسلیو گاسترکتومی منتشر شد

کتاب اصول جراحی اسلیو گاسترکتومی به قلم شیوای دکتر ناصر ملک پور علمداری  توسط  انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کتاب  توسط دکتر ناصر ملک پور علمداری استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عرفانه برار دانشجوی رشته پزشکی تالیف شده و به چاپ رسیده است.

 

بیماری چاقی ناشی از تجمع  بیش از حد چربی در بدن است که در عصر تکنولوژی و با تاثیر عوامل محیطی متعددی نظیر تغذیه و فعالیت فیزیکی بر سبک زندگی افراد، شیوع چاقی در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است و مدیریت این بحران برای بسیاری از کشورها مساله ای اساسی محسوب می شود.

 

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی افزایش وزن بدن به میزان بیش از 20 درصد وزن ایده آل، سلامتی افراد را به مخاطره می اندازد.

 

برای درمان چاقی مفرط  و مرضی؛ راهکارهای مداخله ای متعددی پیشنهاد شده و روش های جراحی متنوعی برای رفع این معضل وجود دارد که جراحی اسلیوگاسترکتومی یکی از روش های درمان جراحی چاقی مرضی است.

 

با توجه به عدم وجود کتابی به زبان فارسی در مورد اسلیوگاسترکتومی وهمچنین به دلیل حجم بالای مطالب جدید، آموزش اصولاولیه و کاربردی مولف سعی کرده با استفاده از منابع معتبر خارجی و تجربیات خود و همکاران در این زمینه این کتاب را به رشته تحریر درآورد.

 

این مجموعه اولین کتاب فارسی و قابل استفاده در زمینه جراحی اسلیوگاسترکتومی است که به طور کامل و مفصل به توضیح و تشریح این روش جراحی پرداخته است و می تواند مورد استفاده تمام جراحان عمومی و رزیدنت های جراحی قرار گیرد.

 

در این مجلد بعد از مرور بر کلیات بیماری چاقی و  تاریخچه جراحی اسلیوگاسترکتومی، بایدها و نبایدهای این شیوه جراحی مورد بحث قرار گرفته و روش انجام این جراحی، عوارض احتمالی، مداخلات و نحوه برخورد با آنها به تفصیل و با زبانی ساده شرح داده شده است.

 

کتاب مذکور دارای 150 صفحه و 12 فصل است که از عناوین 6 فصل اولیه آن می توان به چاقی، تاریخچه جراحی اسلیوگاسترکتومی، اندیکاسیون ها و کنترااندیکاسیون های جراحی اسلیوگاسترکتومی، ارزیابی بیمار پس از جراحی، آماده سازی بیمار پس از جراحی ،  مسائل مرتبط با بیهوشی اشاره کرد.

 

مکانیسم اثر جراحی اسلیو گاسترکتومی و نتایج حاصل از آن، شیوه  جراحی اسلیوگاسترکتومی  به روش لاپاراسکوپیک،  مدیریت عوارض جراحی اسلیو گاسترکتومی، مراقبت های بعد از جراحی اسلیو گاسترکتومی، شکست درمان، جراحی پلاستیک بعد از کاهش وزن عناوین سایر فصول این کتاب است.

 

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٣:١١ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٥٦٠