صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب بوتولینوم در درمان درد بیشتر آشنا شوید

کتاب بوتولینوم در درمان درد توسط دکتر سیدمسعود هاشمی و هماران ترجمه شده و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کتاب توسط دکتر سید مسعود هاشمی، دکتر فریدالدین حسینی و دکتر سوگل عسگری ترجمه و گردآوری شد.


این کتاب دارای 300 صفحه و مشتمل بر 17 فصل است که در فصول اول تا سوم آن درخصوص ساختار مولکولی، عملکرد و ایمونولوژی نوروتوکسین بوتولونیوم ، اثرات ضد درد آن و درد نوروپاتیک بحث و بررسی شده است.


میگرن و سایر سردردهای اولیه، نقش نوروتوکسین بوتولینوم دردرمان درد مزمن کمر،درمان فاشییت پلانتار با استفاده از نوروتوکسین بوتولینوم، درمان سندرم پیریفورمیس با BoNT، درمان سندرم درد میوفاشایل و فیبرومیالژی با توکسین بوتولینوم، درد لگن و درد اوروژنیتال، درمان دردهای مزمن صورت با توکسین بوتولینوم : نورالژی تریژمینال (TN) ، اختلالات تمپورومندیبولار (TMDs) و دردهای وابسته به دندان به ترتیب از عناوین فصول چهارم تا دهم کتاب مذکور است.


در 4 فصل بعدی این کتاب درخصوص درمان دردهای همراه با اسپاستیسیته، درمان درد دیستونیک، پیشگیری از درد پس از جراحی ، درمان دردهای ناشی از اختلالات ارتوپدی با استفاده از توکسین بوتولینوم مطالب ارزنده ای بیان شده است که می تواند برای متخصصان مثمرثمر واقع شود.


در فصل پانزدهم این مجموعه نیز درمورد درمان دردهای ناشی از بدخیمی، درد پس از رادیوتراپی، درد پس از جراحی و دردهای مرحله پایانی زندگی (End of Life Pain) با استفاده از سم بوتولینوم توضیحات مبسوطی ارایه شده است.


در فصل شانزدهم درمان اختلالات دردناک ناشایع با توکسین بوتولینوم و در فصل هفدهم نیز دورنمای درمان درد با توکسین بوتولینوم در آینده تحت بررسی قرار گرفته است.

 

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

برای دیدن صفحات اول این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٣:١٠ - جمعه ٨ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠١٦٤    /    تعداد نمایش : ٣٩١