صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آخرين شماره مجله بیهوشی سلولی و مولکولی با محوریت کرونا ویروس منتشر شد

دکتر علی دباغ رییس مرکز تحقیقات بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از انتشار شماره جدید مجله بیهوشی سلولی و مولکولی با محوریت بررسی بیماری کووید 19 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، تمامی مقالات این شماره از مجله مذکور به بررسی بیماری کووید 19 اختصاص دارد و نتیجه تلاش شبانه روزی تعدادی از نویسندگان عالم دانشگاههای کشور در طی سه هفته اخیر درخصوص این بیماری است که می تواند راهگشای تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی باشد که با بیماری کووید مبارزه می کنند.

 

از سرفصل های مقالات این مجله می توان به کووید 19 در اطفال (Case series)،  کویید 19 در مادر باردار با حاملگی دوقلو، بررسی کلیه نماهای رادیولوژیک در بیماران کووید بستری در آی سی یو، جنبه های ایمونولوژیک سلولی و مولکولی کووید 19 همراه با مکانیسم های دفاع بدن و ایجاد آسیب، شناسایی ساختار سلولی و مولکولی ویروس کرونا، انواع مختلف درمان های فارماکولوژیک مورد استفاده اشاره کرد.

 

روش های درمان تنفسی در بیماران کووید 19، نقش هوش مصنوعی در مدیریت بیماری کووید در آی سی یو، اصول مراقبت از کادر درمان و بیماران در قبل و بعد و داخل اتاق عمل و آی سی یو جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس (PPE) از دیگر سرفصل های مقالات این شماره هستند.

 

برای دسترسی به این شماره از مقاله اینجا کلیک کنید.

 

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١١:٤٥ - شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٠