صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان دریافت مقاله برای ویژه نامه چالشهای دستگاه گوارش COVID-19

دکتر محمدرضا زالی رییس پژوهشکده گوارش و پیوند کبد و سردبیر مجله گوارش و کبد از بالین تا آزمایشگاه از متخصصان و محققان برای چاپ مقالات خود در ویژه نامه چالشهای دستگاه گوارش کووید 19 این مجله دعوت کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از پژوهشکده گوارش و پیوند کبد و سردبیر مجله گوارش و کبد، دکتر محمدرضا زالی گفت:  بیماری COVID-19به سرعت در بسیاری از کشورهای آسیای، اقیانوسیه، اروپا و آمریکای شمالی رواج یافته است. سرعت شیوع این ویروس مانع از پیشگیری صحیح آن در بسیاری از کشورها شده و علاوه بر تأثیر بر سلامت افراد جامعه،  بار اقتصادی و اجتماعی زیادی را بر جوامع تحمیل کرده است.

وی اظهار داشت: برخی از مطالعات تهوع، استفراغ و اسهال را در بیماران ترخیص شده ای که تشخیص آنها بر اساس نمونه های بالینی و مدفوع  بوده گزارش کرده است  که ممکن است تا حدی توضیحی در مورد علائم دستگاه گوارش، عود احتمالی و انتقال ویروس باشد. بر اساس مطالعات اسیدوز، انتشار انعقاد داخل عروقی و صدمات حاد کبد و لوزالمعده از عوارض گوارشی بیماری در برخی از بیماران متوفی بوده است.

دکتر محمدرضا زالی در ادامه افزود: برای پشتیبانی از این چالش ها با سیاست مبتنی بر شواهد، تحقیق در مورد این موضوع بسیار مهم است. بنابراین همکاران  با انتشار یافته های خود در این مجله می توانند بینش های فعلی در مورد موضوع ویژه خود را ارائه دهند، شاید این مطالب علمی بتواند در راهنمایی پزشکان و محققان برای شناسایی سریعتر، پیشگیری و درمان COVID-19راه گشا باشد.

وی گفت: مجله گوارش و کبد از بالین تا آزمایشگاه (www.ghfbb.ir) از کلیه اساتید، محققان و دانشجویان دعوت می كند تا مقالات و یافته های خود را در زمینه ویروس کرونا در شماره ویژه خود با عنوان "چالشهای دستگاه گوارش COVID-19در جهان" ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمام مقالات ارسالی تحت بررسی سریع (FACK TRACK) قرار خواهند گرفت و مقالات پذیرفته شده در مدت زمان کوتاهی منتشر می شوند.

دکتر محمدرضا زالی در خاتمه اظهار داشت: مشارکت شما در ارسال تحقیقات اصلی مبتنی بر شواهد، مقالات مروری، گزارش مورد و نامه به سردبیر مرتبط با موضوع  فوق بدون شک باعث بینش بیشتری در مورد چالش های پزشکان متخصص در مورد بیماران مبتلا به COVID-19خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند ارسال و مشاهده دستورالعملهای نویسندگان می توانند اینجا کلیک کنند.

 

انتهای پیام /

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 

 


١٦:٤٧ - چهارشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠٨٧٩    /    تعداد نمایش : ١١٨١