صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب چهارپله ایده تا اختراع به همراه پاگرد مهارت‌افزایی منتشر شد

کتاب چهارپله ایده تا اختراع به همراه پاگرد مهارت‌افزایی توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی انتشار یافت.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، این کتاب تالیف صادق جنگجو دانشجوی کارشناسی پرستاری و زیر نظر دکتر فروزان آتش‌زاده شوریده عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی به چاپ رسیده است.

در دنیایی که فنون به سرعت در حال پیشرفت است و در زندگی روزمره‌ با چالش‌ها و مشکلات جدیدی روبرو می‌شویم، خلاقیت و ایده ‌پردازی جزو لاینفک زندگی بشر است و برای زندگی بهتر و سازگاری بیشتر با دنیای جدید باید از آنها استفاده کرد.

در این راستا حرکت دانشگاه‌ها به سوی دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، خلاقیت و نوآوری بیش از پیش را می‌طلبد. بنابراین کتاب مذکور می‌تواند به عنوان راهنمای عملی دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور راهگشا باشد.

صرف نظر از شروع یک کسب و کار نوپا و رسیدن به رویای جهانی شدن، این کتاب می‌تواند راه حل‌های کاربردی و مناسبی برای حل مشکلات شغلی و روزمرّه ارائه دهد تا با یک نیازسنجی صحیح، مشکلات موجود را شناسایی کرده و با استفاده از فنون ایده‌پردازی، راهکارهای عملی و مناسبی ارائه دهد. با عنایت به این که راه رسیدن به موفقیت به صورت پلّکانی و مرحله به مرحله است، در این کتاب سعی شده که به صورت پلّه به پلّه با خوانندگان هم گام شده و راه رسیدن به موفقیت را به طور شفاف، ساده و روشن نشان دهد.

این کتاب شامل پنج فصل است و از پلّه‌ نیاز سنجی که نحوه بررسی مشکلات اساسی و بنیادی را بیان می‌کند شروع می‌شود. در پلّه‌ بعدی به ایده‌پردازی پرداخته و با بیان فنون کاربردی ایده‌پردازی به دنبال راه حلّی منطقی و درست برای حل مشکل موجود می‌ شود. در قسمت بعد به پلّه بسیار مهم تیم سازی و کار تیمی که بنای یک استارتاپ در این مرحله شکل می‌گیرد پرداخته شده است. در پلّه آخر نحوه‌ ثبت ایده و اختراع و نحوه‌ حفاظت از ایده‌های ارزشمند آموزش داده شده است.

در فصل آخر یا همان پاگرد مهارت‌افزایی، مهارت‌های بالقوه‌ای مطرح شده است که با استفاده از آنها می‌توان قابلیت‌های خود را تقویت کرده و راه رسیدن به موفقیت را سریع‌تر طی کرد.

این کتاب در 205 صفحه توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در 500 نسخه برای استفاده دانشجویان کلیه رشته‌ها به ویژه رشته‌های علوم پزشکی کشور و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

  


١٧:٣٩ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٩٣٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٢١٣