صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار راهنمای بهداشت محیط و نقش آن در کنترل عفونت های بیمارستانی+ PDF کامل

کتاب راهنمای بهداشت محیط و نقش آن در کنترل عفونت های بیمارستانی توسط دکتر عباس شاهسونی عضو هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه و همکاران تدوین و منتشر شده است.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (sbmu) ، این کتاب توسط دکتر عباس شاهسونی از طریق انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر شده است.


 

این راهنمای کاربردی به تبیین الزامات، دستورالعمل ها و رهنمودهای مرکز تخصصی سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخته و در راستای حفظ و ارتقای سلامت جامعه و افزایش سطح دانش و آگاهی کارشناسان بهداشت محیط بیمارستان ها  به نگارش درآمده است که وظیفه مهم نظارت بر بهداشت محیط مراکز درمانی و بیمارستان ها را برعهده دارند.


نکات ارایه شده در این راهنما برای تمامی کارکنان بیمارستان اعم از مدیران، پزشکان، پرستاران،مراجعان بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی، دانشجویان رشته های مهندسی بهداشت محیط،  بهداشت حرفه ای، پرستاری و گروه های پیراپزشکی و پزشکی قابل بهره برداری است.


در این مجلد سعی شده با جمع آوری منابع و آخرین اطلاعات موجود، نکات کاربردی در خصوص حفاظت فردی، گندزدایی و استریلیزاسیون، بهداشت آب، فاضلاب، پسماند و... به صورتی ساده در اختیار خوانندگان قرار گیرد.


کتاب مذکور دارای 478 صفحه و مشتمل بر 22 فصل است که عوامل انتقال عفونت های محیطی در بیمارستان، بهداشت فردی در بیمارستان، اصول کلی روش های پاک سازی برای کلیه مراکز بهداشتی درمانی، گندزدایی و استریلیزاسیون در بیمارستان، اصول نظافت و گندزدایی سطوح محیطی در بیمارستان عناوین برخی از فصول آن است.


برای دریافت صفحات این کتاب اینجا کلیک کنید.


انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع
 


١٢:٤٤ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٢١١    /    تعداد نمایش : ٢٥٢