صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مشارکت استاد دانشگاه در چاپ کتاب توسط انتشارات بین المللی اینتک اوپن

کتاب Neurostimulation and Neuromodulation in Contemporary Therapeutic با مشارکت استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تدوین و توسط انتشارات بین المللی IntechOpen  انتشار یافت. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتابNeurostimulation and Neuromodulation in Contemporary Therapeutic practice   با مشارکت دکتر سید منصور رایگانی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و رئیس مرکز تحقيقات طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه، پروفسور دنیس لاریوی از لویالا شیکاگو و انستیتو مغز و ذهن اسپانیا تدوین شد و توسط انتشارات بین المللی IntechOpen  انتشار یافت. 

این کتاب توسط اساتید و صاحبنظران جهانی درخصوص روشهای تشخیصی و درمانی اختلالات حرکتی ناشی از بیماریهای مغز و نخاع نگاشته شده و شامل مطالعات به روز و عمیق بسیاری از این روشهای درمانی است.
 
 
مجموعه مذکور مشتمل بر دوازده بخش است که فصل اول مربوط به تحریک عصبی و اساس ساختاری فعالیت مغز، فصل دوم به مدلسازی عصبی در عصر فناوری های مدرن تصویربرداری عصبی،  فصل سوم به رویکرد تحریک عمیق مغز در بیماری های عصبی،  فصل چهارم به اسپاستیسیته: تشخیص و درمان اختصاص دارد.
 
 
فصل پنجم کتاب با عنوان Rehabilitation Medicine Management of Spasticity مدیریت توانبخشی پزشکی  در اسپاستیسیتی  به کوشش سید منصور رایگانی ، مرضیه بابایی و سید احمد رئیس السادات نوشته شده است.
 
 
از دیگر عناوین فصول این کتاب می توان به انسولین داخل بینی به عنوان درمانی امیدوار کننده برای حفظ صلاحیت عملی در MCI و AD، تحریک عمیق مغز در علائم غیرحرکتی بیماری های نورودژنراتیو، اثر تحریک جریان مستقیم کراسنریال مخچه (ctDCS) در درک و تعدیل درد،  از مکانیسم ها تا بی دردی: به سمت استفاده از نورومدولاسیون غیر تهاجمی برای تسکین درد در کلینیک،  مدلسازی عصبی در اورولوژی: روندهای فعلی و برنامه های آینده اشاره کرد. 
 
برای مشاهده کتاب اینجا کلیک کنید.
 
انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700 س.ع
 


١٤:٠٦ - چهارشنبه ٢١ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٥٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٥