صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

امنیت غذایی؛ دسترسی فیزیکی و اقتصادی به غذای سالم و کافی

مدیرگروه تحقیقات سیاستگذاری و برنامه ریزی غذا و تغذیه انستیتو  تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت:امنیت غذایی شامل دسترسی به غذای سالم و کافی در تمام ایام عمر برای داشتن زندگی سالم و فعال است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmuبه نقل از انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، دکتر فاطمه محمدی نصرآبادی ضمن گرامیداشت هفته بسیج ملی تغذیه سالم گفت: امنیت غذایی به معنای دسترسی به غذای کافی و سالم است.

وی افزود: سلامت تغذیه ای همواره به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه و زیر ساخت های مهم پرورش نسل های آینده کشور پس از انقلاب مورد تاکید بوده است. 

وی با اشاره به اقدامات قابل توجه دولت در چارچوب سیاست های توسعه روستایی و کشاورزی، گفت: این سیاست ها به ویژه در سال های اخیر در افزایش میزان تولید بخش قابل توجهی از محصولات اساسی غذایی موثر بوده است ، اما در فراهم کردن امکان دسترسی پایدار به امنیت غذایی برای همه افراد جامعه جای کار و توسعه بیشتر وجود دارد.

به گفته دکتر فاطمه محمدی نصرآبادی این سیاست ها تا حد زیادی سبب ارتقای امنیت غذایی ملی شده است، اما به علت وجود نابرابری های درآمد و ثروت، در توزیع و فراهم کردن بستر موثر و پایدار آن در سطح خرد (خانوار) موفق نبوده است.

وی تاکید کرد: امنیت غذایی به این معناست که مردم در تمامی اوقات به غذای سالم و کافی از نظر فیزیکی و اقتصادی از راه های مورد قبول اجتماعی و فرهنگی دسترسی داشته باشند.

دکتر فاطمه محمدی منظور از دسترسی فیزیکی را وجود غذا در محل زندگی دانست و گفت: درمناطق دور افتاده و محروم، سبزی و صیفی و میوه‌ها بسیار محدود است و اگر مردم قدرت خرید هم داشته باشند این محصولات که برای سلامت ضروری هستند وجود ندارد. به گفته وی در اکثر مناطق مذکور دسترسی به لبنیات در فصول خاصی وجود ندارد، درحالی ‌که بحث اصلی امنیت غذایی به مفهوم دسترسی به انواع غذا برای سیری سلول‌های بدن و در نهایت سلامت کامل است.  

دکتر فاطمه محمدی دسترسی اقتصادی را نیز داشتن بودجه کافی برای خرید غذا عنوان کرد و افزود: بنابراین امنیت غذایی شامل دسترسی به غذای سالم و کافی در تمام ایام عمر برای داشتن زندگی سالم و فعال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نگرانی های موجود درخصوص باقی مانده‌های ناشی از آبیاری با فاضلاب، استفاده از علف کش‌ها و مصرف سموم برای محصولات کشاورزی اشاره کرد و

مدیرگروه تحقیقات سیاستگذاری و برنامه ریزی غذا و تغذیه انستیتو؛ آلودگی های شیمیایی، فیزیکی و میکروبی را بر امنیت غذایی جامعه تاثیرگذار دانست.

وی با اشاره به این که دسترسی به غذای سالم و ایمن یکی از ابعاد مهم امنیت غذایی محسوب می شود تاکید کرد: در این راستا آلودگی های شیمیایی، فیزیکی و میکروبی، ایمنی و به تبع آن امنیت غذایی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکتر فاطمه محمدی نصرآبادی یادآور شد: امنیت غذایی ابعاد گوناگونی دارد که فراهم سازی غذا در جامعه یک بخش آن است. سیاست و مداخله های متفاوت مانند سیاست های تولید و تحریم می تواند بر روی این بعد امنیت غذایی تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به عوامل موثر در دسترسی به غذا در جامعه گفت: تحریم ها و مشکلات اقتصادی در فراهم آوردن غذای ایمن  در یک جامعه و همچنین دسترسی به دارو و مراقبت های بهداشتی  تاثیر دارد و در بعد اقتصادی  نیز به طور معمول هر چه درآمد افراد بالاتر  باشد، دسترسی اقتصادی آنها به غذای کافی یعنی امنیت غذایی بیشتر است.

به گفته مدیرگروه تحقیقات سیاستگذاری و برنامه ریزی غذا و تغذیه انستیتو؛ دوری از انگل ها و بیماری هایی که مانع بهره مندی بدن از مواد مغذی که مصرف می شود را از دیگر ابعاد امنیت غذایی است.

 وی با تاکید بر پایدار بودن امنیت غذایی گفت: این امنیت غذایی نباید در زمان های مختلف نوسان داشته باشد. دسترسی به غذا باید در همه مکان ها و همه زمان ها وجود داشته باشد در غیراین صورت ناامنی غذایی موقت ایجاد می شود.

دکتر محمدی نصرآبادی تغییر فرهنگ را از دیگر ابعاد امنیت غذایی برشمرد و افزود: غذایی که در دسترس است، از نظر فرهنگی نیز باید مورد قبول جامعه باشد و به شیوه های پذیرفته شده به دست مردم برسد.

وی با اشاره به دو واژه مهم سیری شکمی و سیری سلولی  خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است غذا انرژی کافی را به بدن برساند اما مواد مغذی نداشته باشد. در امنیت غذایی فقط سیر شدن شکم مهم نیست، بلکه  باید ریزمغذی ها به مقدار کافی متناسب با شرایط سنی و جنسی افراد جامعه به بدن برسند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١١:٣٧ - شنبه ١٣ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٣١٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٧