صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کم شنوایی و وزوز گوش دو نشانه اصلی ابتلا به تومور گوش است

دکتر علی افتخاریان استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کم‌ شنوایی و صداهای اضافه در گوش را دو نشانه اصلی ابتلا به تومور گوش عنوان کرد.

وی با اشاره به نشانه های اصلی ابتلا به تومور گوش اظهار داشت: در سنین بالا پیرگوشی دلیل عمده وزوز گوش است ولی در هر شرایط باید این مسئله جدی گرفته شود و جهت تشخیص علت آن اقدام به موقع انجام داد.

به گفته دکتر افتخاریان اکثر تومورهای گوش همراه با کم‌ شنوایی و صداهای اضافه در گوش همچون وزوز گوش هستند و علائم دیگری نظیر درد در مراحل اولیه کمتر مشاهده می شود.

وی روش درمان تومورهای گوش را از طریق جراحی عنوان کرد و افزود: به ندرت درمان‌ های دیگر برای آن صورت می ‌گیرد اما در هر حال تشخیص به موقع بیماری در درمان موفقیت ‌آمیز آن بسیار اهمیت دارد.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: وزوز گوش یا تنیتوس دارای علل مختلفی است و هر عاملی در مسیر شنوایی می‌ تواند باعث آن شود اما برای درمان این عارضه حتما باید منشأ مشکل را پیدا کنیم تا درمان موفقیت آمیز باشد.

دکتر افتخاریان دلیل عمده وزوز گوش در سنین بالا را پیرگوشی برشمرد که در هر شرایطی باید جدی گرفته شود و اقدام به موقع برای تشخیص علت آن انجام پذیرد.

دکتر افتخاریان در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد که شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران ۶تا ۹آذرماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی برگزار می شود و اساتید و صاحبنظران برجسته در آن به بحث و تبادل نظر درخصوص تازه ترین اطلاعات و  روشهای درمانی در این حوزه خواهند پرداخت.

 


١٤:٠٨ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠١٦٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٧