صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقای سواد سلامت؛ مهمترین مانع شیوع مطالب غیر علمی در شبکه های اجتماعی

یک متخصص پزشکی اجتماعی با اشاره به رواج انتشار مطالب غیرعلمی و اشتباه در مباحث مربوط به حوزه سلامت در شبکه های اجتماعی، بر لزوم ارتقای سواد سلامت وتحقیق و جست جو از سوی مردم درباره مطالبی که در دسترسشان قرار می گیرد تاکید کرد.


دکتر محسنی متخصص پزشکی اجتماعی، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: باورهای غلطی در مورد سلامت بین مردم جامعه رواج دارد که این باورها می تواند سلامت مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به لزوم اصلاح باورهای غلط درباره سلامت در متخصصان و عموم مردم، یادآور شد: این کار نیازمند یک هماهنگی بین رشته ای است و کاری نیست که صرفا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام دهد.

وی ادامه داد: نگاه متخصصان سلامت در فرایند درمان یک بیمار باید از داخل کلینیک فراتر رفته و وارد جامعه شود، یعنی بیمار را صرفا به عنوان یک فرد نبینند، بلکه او را به عنوان موجودی ببینند که تحت تاثیر پدیده های مختلف است.

این متخصص پزشکی اجتماعی افزود: از طرف دیگر مردم نباید صرفا یک شنونده منفعل باشند، بلکه باید نگاه هایشان تغییر کرده و پذیرنده هر نوع مطلبی  نباشند.

دکتر محسنی در پایان با اشاره به رواج انتشار مطالب غیرعلمی و غلط در مباحث مربوط به سلامت در شبکه های اجتماعی، گفت: ما توصیه می کنیم مردم صرفا شنونده نباشند و درباره مسائلی که می شنوند تحقیق کنند.

انتهای پیام/


١٤:١٣ - سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٥٨٠    /    تعداد نمایش : ١٧٣