صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

واکسیناسیون می‌تواند سالانه از مرگ 3 میلیون کودک جلوگیری کند

 رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی گفت: واکسیناسیون سالانه از مرگ 2 تا 3 میلیون کودک در جهان جلوگیری می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر باطبی رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی گفت: هفته آخر آوریل به عنوان هفته جهانی واکسیناسیون نام گذاری شده است و هدف از این نام گذاری ترويج ايمن سازي از طريق فعاليت‌هاي حمايتي، آموزشي و ارتباطي است.
 
وی ادامه داد: واکسیناسیون باعث ایمن سازی سبب نجات جان میلیون ها نفر شده و به عنوان یکی از موفق ترین و هزینه اثربخش ترین مداخلات بهداشتی شناخته شده است.
 
رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی در ادامه گفت: واکسیناسیون سالانه از مرگ 2 تا 3 میلیون کودک در جهان جلوگیری می کند. هدف هفته جهانی واکسیناسیون، افزایش آگاهی مردم، در خصوص اهمیت حیاتی ایمن سازی کامل در تمام طول عمر و نقش آن در دستیابی به اهداف توسعه است.
 
دکتر باطبی یادآور شد:اين هفته از تاريخ 10- 4 ارديبهشت 1398 با استراتژي‌هاي اصلي حمايت و مشاركت راهبردي، فعاليت‌هاي هدفمند آموزشي، ارتباطي و رسانه اي و توسعه‌ خدمات ايمن سازي، برگزار می شود.
 
رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی افزود: ایمن سازی یک راهبرد پایه برای دستیابی به سایر اهداف سلامتی مانند کنترل هپاتیت ویروسی، مقابله با مقاومت ضد میکروبی، ایجاد بستر مناسب برای سلامت نوجوانان و ارتقای مراقبت های نوزادی و پس از تولد است.
 
دکتر باطبی با اشاره به شعار جهاني هفته واكسيناسيون در سال 2019 « محافظت جمعی با واکسیناسیون Protected Together، اذعان کرد: مقرر شده در این هفته فعالیت های گسترده ای در سطح کلیه مراکز بهداشت/شبکه های بهداشت و درمان و نیز کلیه مراکز خدمات جامع سلامت صورت پذیرد و رئوس فعالیتها بشرح ذیل است:
 
- تشكيل كميته‌ برنامه ريزي در سطح معاونت بهداشتي  و تعيين نقش و مسؤوليت هريك از افراد.
- برگزاري مراسم و همايش تقدير از فعالان حوزه‌ سلامت و ايمن سازي.
- تشكيل جلسه و ميزگردهاي رسانه اي با گروه‌هاي علمي.
- برگزاري كلاس‌هاي آموزشي براي كاركنان ادارات، رابطين بهداشت، مربيان بهداشت مدارس و دانش آموزان.
- تشكيل جلسات با گروه‌هاي مذهبي، اجتماعي وجامعه‌ي خيرين.
- ارائه‌ خدمات ايمن سازي با تاكيد بر گروه‌هاي حاشيه نشين و غيرايمن و در صورت لزوم تشكيل تيم‌هاي سيار و افزايش ساعات كار مراكز ايمن سازي.
- تهيه‌ بسته‌هاي آموزشي براي پخش در صدا و سيما و  روزنامه‌هاي محلي.
- تهيه و توزيع پوستر، پمفلت و جزوات آموزشي.
- تشكيل سمينار ،كارگاه و جلسات آموزشي براي كاركنان ارائه دهنده‌ خدمات سلامت با تاكيد بر بخش خصوصي.
- برگزاری مسابقات نقاشی، مقاله نویسی
 
انتهای پیام/


١٠:٠٢ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٦٩١    /    تعداد نمایش : ١٩١