صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جراحی موفق بازسازی کاسه چشم در بیمارستان آیت الله طالقانی انجام شد

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: بسیاری از بیماران  که در اثر سوانح دچار آسیب دیدگی چشمی می شوند و یا ظاهر صورت آنها آسیب می‌بیند، با انجام روش های نوین جراحی تقریبا شکل ظاهر طبیعی و سلامتی خود را به دست می‌آورد.


 

 

دکتر محمدجعفریان عضو گروه جراحی دهان و فک و صورت  دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،با بیان این که سالانه بیماران بسیاری از ناحیه فک و صورت دچار آسیب دیدگی می‌شوند، اظهار کرد: در  بخش دهان و فک بیمارستان آیت الله طالقانی اعمال جراحی پیچیده ای انجام می شود و این مرکز از جمله مراکز ارجاع در کل کشور است.

 

وی با توضیح شرح حال بیمار که کاندیدای جراحی کاسه چشم شده بود، گفت: این بیمار 35 ساله دچار حادثه ای  شده بود که بر اثر آن، ناحیه استخوان صورت و کاسه چشم آسیب جدی دیده بود.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به ضرورت بازسازی کاسه چشم و شکستگی صورت بر اثر سوانح، اظهار کرد: لبه های شکسته کاسه چشم می تواند در عملکرد چشم اختلالات جدی ایجاد کرده و حرکات کره چشم را تحت تاثیرمستقیم قرار دهد.

 

این استاد دانشگاه، برش کمتر، خدمات درمانی بهتر و بهره گیری از تجهیزات مدرن را از جمله مزیت های روش درمانی جراحی بازسازی کاسه چشم دانست و گفت:اصلاح ساختار ظاهری و قرارگیری بافت ها به مراکز اولیه از مهمترین دستاوردهای این عمل جراحی است.

 

وی درپایان اظهار یادآور شد: خوشبختانه با این عمل جراحی موفق، فرم پیشانی، چشم و ابرو این بیمار به حالت عادی و طبیعی برگشت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7701س.ق

 

 

 

 

 


١٣:٥٦ - سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٤٠٢    /    تعداد نمایش : ٦٣٣