صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روز شمار هفته سلامت روان اعلام شد

هفته سلامت روان از ۱۸ الی ۲۴ مهرماه برگزار می‌شود و امسال شعار تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت برای دهم اکتبر مصادف با روز جهانی سلامت روان "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر - دسترسی بیشتر برای همه، همه جا"  انتخاب شده است.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه اظهار کرد: در دنیای پرکشمش و پر استرس امروز همانطور که سلامت جسمی هر فرد در جامعه از ارزش بالایی برخوردار است، سلامت روانی افراد نیز دارای اهمیت زیادی است.

 

 

وی افزود: بهداشت روان به عنوان دانش و هنری است که به افراد کمک می‌کند تا با ایجاد روش هایی صحیح از لحاظ روانی و عاطفی بتوانند با محیط خود سازگار شده و بر استرس های طبیعی زندگی غلبه کنند و راه حل های مطلوب‌تری را برای حل مشکلاتشان انتخاب کنند.

 

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه با اشاره به خدماتی که در طول یکسال گذشته در مراکز خدمات جامع سلامت و به کمک کارشناسان سلامت روان ارائه شده، افزود: اهمیت به برنامه های سلامت روان می تواند جایگاه ویژه ای در کاهش رفتارهای بیمارگونه و بهبود روابط بین فردی در اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

 

غفارزاده رزاقی گفت: فردی که از سلامت روانی برخوردار است به طور معمول می‌تواند یک زندگی مستقل داشته باشد و بر تنش های محیطی غلبه و از وقوع بیماری های شدید روانی جلوگیری کند و در کیفیت زندگی خود، دوستان و خانواده نقش تاثیرگذااری را ایفا کند.

 

وی با بیان این نکته که ۱۰ اکتبر، روز جهانی سلامت روان است، اظهار کرد: این روز در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان بهداشت جهانی به جهت توجه بیشتر به اختلالات روانی، تاثیرات منفی آنها بر جوامع و پیشگیری از آنها برگزیده شده است. در ایران  نیز 18 تا 24 مهر به نام هفته بهداشت روان نام گذاری شده است و عمده ترین هدف در این هفته ارتقاء و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی؛ عناوین روز‌های هفته سلامت روان به این شرح است:

 

جمعه ۱۸ مهر: نقش زیرساخت های سلامت روان در شرایط بحران (همه گیری کووید ۱۹)

 

شنبه۱۹ مهر :متخصصین متعهد، مدافعین سلامت

 

یکشنبه ۲۰ مهر: سیاستگزاران آگاه، سرمایه گذاری بیشتر در حوزه سلامت روان

 

دوشنبه ۲۱ مهر: نقش نظام مراقبت های بهداشت اولیه در دسترسی به خدمات سلامت روان

 

 سه شنبه ۲۲ مهر: مشارکت سازمانهای مردم نهاد، در ارتقاء سلامت روان جامعه

 

چهارشنبه ۲۳ مهر: نقش رسانه در تبیین وضعیت سلامت روان و انگ زدایی

 

پنجشنبه ۲۴ مهر: بیمه مؤثر، دسترسی بیشتر به خدمات سلامت روان

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٣:٢٠ - چهارشنبه ١٦ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٢٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٢١