صفحه اصلي > اخبار > اخبار متحرک 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار بیهوشی رژیونال در بیمارستان اختر برگزار شد

 دومین سمینار بیهوشی رژیونال با موضوع بلوک های عصبی محیطی تحت هدایت سونوگرافی در تاریخ 18و 19 آذرماه در مرکز همایش های مرکز پزشکی آموزشی و درمانی اختر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید .  
این سمپوزیوم به همت بخش بیهوشی بیمارستان اختر و با حمایت دکتر دباغ  (مدیر گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و با حضوررییس انجمن رژیونال آنستزی و درد ایران و اساتید، صاحبنظران و متخصصان رشته های بیهوشی ، درد ،طب اورژانس و شرکت پزشکان عمومی و همکاران پرستاری و هوشبری  از سراسر کشور برگزار شد.
جنبه های مختلف بیهوشی رژیونال و بلوک های عصبی تحت هدایت سونوگرافی در قالب  سخنرانی، کارگاه عملی در این همایش دو روزه مورد  بحث و تبادل نظر قرار گرفت . 
دبیر علمی سمینار اظهار داشت : پیشرفت شگرف دانش پزشکی و به تبع آن علم بیهوشی در طی دهه های اخیر باعث گردیده تا این رشته پزشکی دارای شاخه های متعددی گردد که هر کدام از آنها نیاز به مطالعه و دستیابی به تجربه طولانی دارد. 
دکتر فرامرز مصفا ادامه داد: رشته رژیونال آنستزی یکی از زیر گروه ها ی فوق  تخصصی  می باشد که به خصوص به مدد استفاده از تکنولوژی اولتراسوند تحولات شگرفی را از پیش رو گذرانده است . خوشبختانه  علاقمندان زیادی طالب یادگیری و تجربه در این شاخه در کشور ما هستند. 
وی یادآور شد: گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به خصوص گروه بیهوشی بیمارستان اخترافتخار سالها آموزش تکنیک ها و ظرائف بیهوشی رژیونال را به دستیاران رشته بیهوشی دارد. مسلما برگزاری سمینار ها و کنگره های مختلف در ارتقای این رشته سهم بزرگی خواهد داشت. 
 


١٦:٠٤ - يکشنبه ٢١ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٩٩٥٥    /    تعداد نمایش : ١٥٥٤