صفحه اصلي > اخبار > اخبار متحرک 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کمیسیون حمایت از استعدادهای درخشان تشکیل شد/تلاش برای حمایت های ویژه از دانشجویان برتر

نشست کمیسیون حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه باحضور دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، معاونان آموزشی و پژوهشی و دانشجویی- فرهنگی دوشنبه 23 مرداد ماه تشکیل شد.
در این نشست، دکتر سوده غفوری فرد مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه درگزارش اجمالی به برخی از فعالیت های این مرکز در طول یکسال اخیر اشاره کرد وگفت: درسال 94-93 از رتبه های زیر 100 کنکور سراسری 8 نفر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب کرده بودند که این تعداد در سال گذشته به 11 نفر رسید که روند مثبتی را نشان می دهد و درصورت تداوم سیاست های تشویقی درسالهای آینده شاهد جذب دانشجویان بیشتری خواهیم بود.
وی همچنین با ابراز خرسندی از رشد رتبه های برتر در المپیادهای دانشجویی اذعان داشت: دررابطه با رتبه های برتر المپیادهای دانشجویی هم ما نسبت به سال پیش رشد 30 درصدی را شاهد بودیم. دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال گذشته تاکنون در 2 المپیاد حضور یافتند. در هشتمین المپیاد دانشجویان ما خوش درخشیدند و از لحاظ تعداد مدال ها جزء برترین ها بودیم. 
مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه در ادامه درخصوص تشکیل هسته های پژوهشی مورد تایید بنیاد نخبگان در سال گذشته، برگزاری دوره های  MPHبا همکاری دانشکده بهداشت، کمک هزینه پایان نامه های تحقیقاتی، توجه به مسایل معیشتی دانشجویان استعدادهای درخشان، جذب سرباز هیات علمی، اجرایی شدن طرح همکاری با دانش آموختگان و دانشمندان غیر مقیم توسط معاونت تحقیقات وفناوری ریاست جمهوری و... ؛ توضیحاتی را برای اعضای کمیسیون مطرح کرد.
دکتر پیوندی رئیس دانشگاه پس از استماع گزارش دفتر استعدادهای درخشان و سایر اعضاء کمیسیون، بر حمایت ویژه از دانشجویان برتر تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: معاونت ها و بخش های مختلف دانشگاه می بایست از ظرفیت های موجود در نخبگان دانشجویی برای حل مشکلات و توسعه و پیشرفت دانشگاه بهره ببرند.
 


١٢:٤٩ - دوشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٩٧٩