صفحه اصلي > اخبار 
 


>هشتمین کنگره بین المللی «بیماری های ریوی و مراقبت های ویژه سل» برگزار می شود

هشتمین کنگره بین المللی «بیماری های ریوی و مراقبت های ویژه سل»  برگزار می شود

هشتمین کنگره بین المللی «بیماری های ریوی و مراقبت های ویژه سل» با تلاش بیمارستان دکتر مسیح دانشوری 20 تا 23 مهرماه در سالن بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز به کار می کند. 
این همایش با همکاری انجمن ریه کشور و مرکز بیماری های واگیر (بالاخص سل) وزارت بهداشت به ریاست دکتر علی اکبر ولایتی به منظور آشنایی با بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و بیماری سل و عفونت های حاصل از آن برگزار می شود.
دکتر حمیدرضا جماعتی دبیر علمی این کنگره ضمن بیان اینکه هشتمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی و مراقبت های ویژه سل با سه محور اصلی برگزار می شود، این سه محور را شامل بیماری ریوی به خصوص COPD، آسم، بیماری های بینابینی ریوی، سارکوئیدوزیس، سرطان های ریوی و بیماری های عفونی؛ مراقبت های ویژه به خصوص بیماران ریوی که در ICU و PICU نیاز به مراقبت های ریوی دارند و بیماری سل و عفونت های حاصل از آن ذکر کرد.
دکتر جماعتی تصریح کرد: درکنگره بیماری های ریوی و مراقبت های ویژه سل، کارگاه های ارگواسپیرومتری، ترموپلاستی، برونکوسکوپی، تست های تنفسی،NIV  و ... به صورت عملی برگزار می شود که امیدواریم مورد توجه همه فوق تخصصین ریه کشور قرار گیرد. 
دکتر اسماعیل مرتاض دبیر اجرایی این کنگره نیز اظهارداشت: بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برای هشتمین بار میزبانی این کنگره علمی که مورد تائید انجمن ریه اروپا، آمریکا، ترکیه، یونان، ایتالیا و نیز اتریش است را به عهده دارد.
وی افزود: در هشتمین دوره این کنگره رئیس انجمن ریه اروپا، اتریش، ایتالیا، یونان و 30 سخنران خارجی حضور خواهند داشت و درباره سه محور اصلی این کنگره بحث و بررسی خواهند نمود و همچنین اساتیدی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این کنگره حضور می یابند که آخرین گایدلاین های درمانی – تشخیصی بیماری سل به خصوص سل نهفته را مورد بحث و بررسی قرار     می دهند. دبیر اجرایی کنگره مذکور از تمدید ارسال خلاصه مقاله کنگره تا آخر مرداد ماه خبر داد و عنوان کرد: علاقمندان
می توانند با مراجعه به وب سایت کنگره به نشانی: http://nritldcongress.ir نسبت به ارسال خلاصه مقاله خود اقدام نمایند.
شایان ذکر است این کنگره دارای 20 امتیاز بازآموزی است که طبق آموزش مدون علوم پزشکی به شرکت کنندگان تعلق خواهد گرفت.