دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > معرفی کتاب 
 
 

کتاب های جدید

 

 

 

اندوسنوگرافی یکی از روش­های تشخیصی است که امروزه جایگاه مهم و مشخصی در بررسی بیماری­های دستگاه گوارش پیدا کرده است. بررسی ضایعات مخاطی و ریز مخاطی از مری تا ناحیه رکتوم، از نظر تشخیصی و حتی درمانی توسط اندوسنوگرافی رادیال و خطی انجام می­شود. مرحله بندی تومورهای دستگاه گوارش و پانکراس و مجاری صفراوی قبل از شروع درمان بیماری و همچنین بررسی ضایعات خوش خیم از جمله سنگ­ها و کیست­ها از این موارد است.

دانستن آناتومی طبیعی و تصاویر سونوگرافی ناشی از آن در بخش­های مختلف مثل مدیاستن، معده و روده و پانکراس و آشنایی با عروق ناحیه­ای؛ مقدمه مهم و لازم جهت تفسیر تصاویر حاصل از یک آندوسونوگرافی دقیق است. در این مجموعه که برای همکاران فوق تخصص و متخصص آماده گردیده؛ ضمن نشان دادن تصاویری از آناتومی طبیعی در اندوسونوگرافی؛ بیماران مختلف که توسط این مدالیته مورد ارزیابی قرار گرفته­اند را جمع آوری و برای متخصصین عزیز توصیف می کند.

این کتاب نوشته دکتر سید رضا فاطمی دانشیار و فوق تخصص گوارش و کبد مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش و کبد دانشگاه است که با همکاری تعدادی از همکاران مرکز تحقیقات به تازگی در 112 صفحه منتشر شده است .

 **************************************************************************************************************

این کتاب به کوشش پژوهشگر اپتومتریست میر غفار صحیحی اسکویی با همکاری سازمان نظام پزشکی- مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به زیور طبع آراسته شده است.

در این کتاب که با استناد به آیات قرانی و تاریخ مشکلات بینایی آغاز می‌شود به بزرگان این رشته و اختراع و ابداع بسیاری از وسایل اولیه چشم پزشکی و بینایی سنجی پرداخته شده است.
این کتاب که به دلیل تصاویر ارائه شده در آن منحصر به فرد می‌باشد توسط انتشارات سفیر اردهال به چاپ رسیده که علاقه‌مندان جهت تهیه آن می‌توانند با آدرس goskooei@yahoo.com ارتباط برقرار نمایند.

***************************************************************************************************************

در این صفحه صرفا کتابهای دانشگاهی که توسط اعضاء محترم هیات علمی دانشگاه و مراکز تحقیقاتی تالیف و منتشر گردیده معرفی می گردد. خواهشمند است جهت معرفی کتاب مشخصات آن را بهمراه تصویر اسکن شده از روی جلد به آدرس پست الکترونیکی روابط عمومی دانشگاه ارسال فرمایید.

pcu@sbmu.ac.ir

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir