صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دستگاه پیشرفته MRI در بیمارستان آیت الله طالقانی راه اندازی شد

رییس بیمارستان آیت الله  طالقانی  از راه اندازی و آغاز به کار  دستگاه MRI   پیشرفته 1.5 تسلا در بیمارستان آیت الله طالقانی خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان آیت الله طالقانی، دکتر زندی ضمن اعلام این خبر گفت: راه‌اندازی و بهره برداری از این دستگاه  باعث ارتقای سطح کیفی ارایه خدمات تشخیصی و درمانی به مراجعان و بیماران این مرکز شده است و همچنین از اعزام بیماران به سایر مراکز برای دریافت خدمات مذکور جلوگیری می کند.

 

وی با اشاره به  تقویت زیرساخت‌های درمانی این بیمارستان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گفت: تقویت این زیرساختها باعث رفع بخش زیادی از نیازهای تشخیصی درمانی بیماران و مراجعان این مرکز شده است و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی  طرح‌های خوبی در این مرکز در دست اجرا است.

 

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی  ضمن تقدیر از همکاری مسئولان دانشگاه و خیرین در خرید و نصب این دستگاه پیشرفته  ام آرآی خاطرنشان کرد: این دستگاه پیشرفته دارای قابلیت‌های فراوانی برای تصویربرداری است که تصویربرداری از  شکم، عروق مغز، ستون فقرات، ران، گردن، کمر، پشت، شکم، آرنج، مچ پا، ساعد، شانه و غیره به صورت دو بعدی و سه بعدی از آن جمله است  و از اعزام بیماران به خارج بیمارستان جلوگیری می‌کند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپس زارع زاده مسئول مدارک پزشکی یاد آور شد که این دستگاه  که علاوه بر این که قابلیت انجام تصویربرداری از کل بدن بیمار را داراست، میزان صدای تولید شده در آن نیز به دلیل  تکنولوژی بکار رفته به طور محسوسی کاهش یافته است که این امر موجب سهولت خدمت رسانی به بیماران به ویژه در بخش های اطفال، نورولوژی و ارتوپدی می شود.

با استفاده از این دستگاه به دلیل دارا بودن فناوریtim ۴G شرایط فرم دهی بیمار و تهیه تصاویر با کیفیت و با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

 

رئیس تجهیزات پزشکی خاطر نشان نمود:  با راه اندازی دستگاه مذکور در آینده نزدیک، خدمات تصویربرداری بیمارستان طالقانی تکمیل تر شده و ضمن جلوگیری از ارجاع بیماران به خارج از مرکز سبب افزایش کیفی خدمات ارایه شده و رضایت مندی بیماران می شود.


١٠:٠٩ - چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٤١٠    /    تعداد نمایش : ١٨٧