صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی در بیمارستان مسیح دانشوری آغاز به کار کرد

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی به منظور درمان بیماری های چشمی در بیمارستان مسیح دانشوری آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر شهبازی جراح متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه ضمن بیان این مطلب  گفت: از بیماری های شایع چشم  می توان به آب مراوید، آب سیاه، خشکی چشم، پیر چشمی،  قوز قرنیه و اصلاح ضعف بینایی  با استفاده از جراحی لازک، لیزیک، اسمایل اشاره کرد.

 

وی افزود: در این درمانگاه غربالگری بیماران دیابتی از نظر درگیری شبکه(رتینوپاتی) و یا تزریق آواستین داخل ویتره که برای درمان بیماران دیابتی استفاده می شود نیز انجام می گیرد.

 

این جراح و متخصص چشم بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به سایر درمان هایی که در این درمانگاه ارایه می شود گفت: در بیماران مبتلا به  بیماری قوزقرنیه اگر بیماری پیشرونده باشد از عمل کراس لنیک استفاده است. همچنین افرادی که مبتلا به نزدیک بینی شدید هستند و قابل عمل با لیزیک، لازک نیست می توان از لنزهای داخل چشمی استفاده کرد.

 

به گفته دکتر شهبازی عمل جراحی قرنیه با لیزر اگزایمر برای اصلاح عیوب انکساری چشم صورت می گیرد و کاربرد عمل لیزیک برای از بین بردن دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم و کنار گذاشتن عینک است.

 

وی افزود: در روش فمتولیزیک از لیزر فمتوسکند استفاده می شود و دوره نقاهت کمتری از لازک دارد.

 

دکتر شهبازی داشتن حداقل سن 18 سال، عدم تغییر شماره چشم در شش ماه گذشته و داشتن قرنیه سالم را از جمله معیارهای شرایط عمل لیزیک برشمرد.

 

براساس این گزارش این کلینیک روزهای دوشنبه و پنج شنبه در درمانگاههای بیمارستان مسیح دانشوری فعالیت می کند و متقاضیان برای دریافت نوبت می‌توانند به وب سایت بیمارستان مسیح دانشوری به نشانی www.nritld.sbmu.ac.irمراجعه کرده یا با تلفن 22291146 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٤:٥٦ - چهارشنبه ٦ بهمن ١٤٠٠    /    عدد : ١١٣٠٧٠    /    تعداد نمایش : ٣١٧