صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی ابعاد اخلاقی انفورماتیک پزشکی در دانشکده پیراپزشکی

 

سمینار مروری بر ابعاد اخلاقی انفورماتیک پزشکی در دانشکده پیراپزشکی به صورت حضور و مجازی برگزار شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده پیراپزشکی، این سمینار توسط دکتر رضا ربیعی از گروه مدیریت و فناوری اطلاعات سلامت دانشکده با همکاری دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت برگزار شد.

 

دکتر ربیعی در این سمینار علمی ضمن بیان مطالبی به بررسی اصول اخلاقی رشته  انفورماتیک پزشکی در کشورهای مختلف پرداخت و در ادامه درخصوص محورهای مربوط در سه بخش علوم پزشکي، علوم اطلاعات و علوم کامپیوتر توضیحاتی را ارایه کرد.

 

این عضو هیئت علمی دانشکده پیراپزشکی در ادامه سخنان خود هماهنگی بین دولتها، مراجع قانونگذاری، تولیدکنندگان نرم‌افزارها و سیستم های اطلاعات را به عنوان یک ضرورت معرفی کرد و  درخصوص مراحل مختلف طراحی، تولید، ارزیابی سیستم با رویکرد به ابعاد اخلاقی به بحث و بررسی پرداخت.

 

دکتر ربیعی در خاتمه این نشست علمی به بیان توضیحاتی درخصوص قوانین موجود در داخل کشور که عمدتا بر حریم خصوصی بیماران و رعایت اصل محرمانگی در چارچوب مقررات تدوینی از سوی سازمان نظام پزشکی تاکید دارند، پرداخت و ضرورت روزآمدسازی اصول اخلاقی و مقررات حرفه‌ای این رشته به گونه ای که ابعاد مختلف را پوشش دهد را تبیین کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:١٧ - يکشنبه ١ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٨٤٤    /    تعداد نمایش : ١٩٠