صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات نحوه پرداخت اضافه کارهای کارکنان دانشگاه

مدیرامور مالی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی جزئیات نحوه پرداخت اضافه کارهای کارکنان دانشگاه را تشریح کرد.


محمد حسین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که تا آذر ماه 1400 برای برقراری رفاه حال کارکنان دانشگاه اضافه کار هر ماه در همان ماه پرداخت می شد، توضیح داد: با ایجاد تغییراتی در فرآیند پرداخت و گردش کار حقوق، تمامی دستگاههای دولتی موظف شدند پرداختی ها را از طریق خزانه دولتی انجام دهند، بنابراین فرآیندی تعریف شده است که تا 15 هرماه باید تمامی اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد به خزانه داری ارسال شود.

 

 

وی ادامه داد: بر این اساس باید اطلاعات حقوق بهمن ماه تا 15 ماه به خزانه داری داده شود و در سامانه خزانه داری کل کشور جمع بندی و بارگذاری شود.

 

سعیدی ادامه داد: از ابتدای سالجاری بسترهای قانونی و نرم افزاری جدیدی نیز اضافه شده به این شکل که قبل از بارگذاری اطلاعات مربوط به خزانه داری کل کشور، سازمان استخدامی کشور نیز باید در این خصوص اعمال نظر کرده و روند آن را کنترل کند تا در نهایت تعداد کارمندان حقوق بگیر دولت مشخص شوند.

 

وی ادامه داد: ما در حال حاضر مجبور شدیم فرآیند اطلاعات را زودتر انجام دهیم تا به آخر ماه برای پرداخت حقوق و دستمزد برسیم.

 

وی افزود: منطقی نیست بر اساس حقوق بهمن عملکرد اضافه کار دی ماه را در نظر بگیریم و این مهم از نظر دستگاههای نظارتی هم منطق قانونی ندارد.

 

مدیرامور مالی دانشگاه با بیان اینکه این قانون تنها مختص به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیست، افزود: در تمامی دستگاهها پرداختی ها به این شکل داده می شود و اضافه کار با یک ماه تاخیر پرداخت می شود بنابراین برای این که این فرآیند به مشکل قانونی برخورد نکند مقرر شد که اضافه کارها با یکماه تاخیر پرداخت شود.

 

وی ادامه داد: در بهمن ماه اضافه کار دی ماه با حقوق بهمن  پرداخت می‌شود و اسفندماه نیز استثنائا اضافه کار بهمن و اسفند برای این که مطالبات به سال آینده موکول نشود داده می شود تا در همان سال اضافه کارها به طور کامل پرداخت شود.

 

مدیرامور مالی دانشگاه ادامه داد: این چرخه ادامه دارد و اضافه کاری درسالجاری نیز با همین روند پرداخت خواهد شد.

 

سعیدی با بیان اینکه این موارد ارتباطی به کسری منابع ندارد، یادآور شد: در واقع اسفندماه مطالبات پرسنل صفر  خواهد شد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: ۷۷۰۱س.ق

 

 

 

 


١٢:١٣ - جمعه ٨ بهمن ١٤٠٠    /    عدد : ١١٣٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٦٢٠