صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتخار آفرینی دانشجویان دانشگاه در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب 16 مدال رنگارنگ و هفت دیپلم افتخار در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور درخشیدند.


دکتر سوده غفوری فرد مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان  دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  ضمن اعلام این خبر گفت:  تیم دانشگاه در این دوازدهمین دوره این المپیاد در بخش انفرادی یک مدال طلا، سه مدال نقره، شش  مدال برنز و هفت دیپلم افتخار و در بخش گروهی نیز سه مدال طلا و سه مدال برنز کسب کردند.

به گفته وی دوازدهمین المپیاد علمی در دو بخش انفرادی (آذرماه 99) و گروهی (بهمن ماه99) با حضور صدها دانشجوی علوم پزشکی سراسر کشور در شش حیطه برگزار شد که حیطه های مذکور شامل استدلال بالینی، آموزش پزشکی، تفکر علمی در علوم پایه، کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم، مدیریت نظام سلامت، مطالعات میان رشته ای (هوش مصنوعی) بود.

 دکتر سوده غفوری فرد با اشاره به روند آماده سازی تیم دانشجویی دانشگاه برای شرکت در این المپیاد خاطرنشان کرد: پس از فراخوان و ثبت نام دانشجویان علاقمند در اواخر پاییز 98 ؛  برگزاری کلاس های آماده سازی در شش حیطه المپیاد آغاز شد.

وی با اشاره به تفاوت این دوره از المپیاد با دوره های قبلی به دلیل شیوع کرونا یادآور شد: کلاسهای آمادگی عمدتا به صورت مجازی و در صورت ضرورت با رعایت پروتکل های بهداشتی حضوری اجرا شد و پس از برگزاری آزمون غربالگری درون دانشگاهی، 60 نفر از این دانشجویان به عنوان منتخبان دانشگاه برای مراحله اول آزمون انفرادی المپیاد در حیطه های شش گانه معرفی شدند.

دکتر غفوری فرد افزود: منتخبان آزمون مذکور به صورت بسیار فشرده توسط اساتید مجرب دانشگاه در حیطه های مختلف آموزش های لازم را فراگرفتند. اغلب این کلاس ها به صورت مجازی در پلتفرم های مختلف آموزشی برگزار شد.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان  دانشگاه با اشاره به سابقه درخشان تیم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حیطه علوم پایه المپیاد علمی کشوری گفت: تیم دانشگاه امسال نیز در حیطه علوم پایه درخشید . در این المپیاد از میان دانشگاه های منطقه آمایشی 10؛ صرفا دو گروه برای مرحله گروهی حیطه مذکور انتخاب شدند که هر دو گروه از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بودند.

به گفته دکتر غفوری فرد علاوه بر حیطه علوم پایه با توجه به برنامه ریزی های منظم و منسجم صورت گرفته و با همکاری اساتید دانشکده اموزش پزشکی تیم دانشگاه در حیطه آموزش پزشکی و درحیطه کارآفرینی نیز موفق عمل کرده و جایگاه خوبی کسب کرده است.

وی با اشاره به تاثیرات شیوع کرونا بر موقعیت تیم دانشجویی دانشگاه در المپیاد دوازدهم گفت: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا چندین بار آزمون المپیاد به تعویق افتاد و برنامه ریزی ها دچار مشکل شد. گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل شده و گروهی نیز رهسپار گذراندن دوره طرح نیروی انسانی یا دستیاری شدند که بر موقعیت ما در این دوره از المپیاد تاثیرگذار بود.

دکتر غفوری فرد با بیان این که ثبت نام اولیه برای المپیاد سیزدهم انجام شده و کلاس های آمادگی مرحله اول در حال برگزاری است ابراز امیدواری کرد در این دوره برنامه ریزی های زمانی آزمون ها دچار تغییر و تاخیر نشده و دانشجویان با آرامش بیشتری بتوانند در آزمون های المپیاد سیزدهم شرکت کنند.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه با اشاره به حضور اساتید و تیم های آموزشی بسیار قوی دانشگاه  خواستار مشارکت بیشتر دانشجویان در تمامی حیطه های سیزدهمین المپیاد علمی شد تا نتایج درخشانی برای دانشگاه داشته باشیم.

 دکتر غفوری فرد ضمن تقدیر از برگزیدگان دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور خاطرنشان کرد که مدال آوران المپیاد از مزایای مرتبط با استعدادهای درخشان دانشگاه و در صورت واجد شرایط بودن می توانند از تسهیلات بنیاد نخبگان بهره مند شوند.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه در خاتمه سخنان خود ضمن آروزی موفقیت برای همه دانشجویان اظهار امیدواری کرد که دانشجویان در سیزدهمین المپیاد نیز باتلاش ویژه خویش بتوانند مدال های رنگارنگ تری برای دانشگاه به ارمغان بیاورند.

براساس این گزارش نفرات برتر دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حیطه‌های مختلف به شرح زیر است.

 

در بخش انفرادی

حیطه تفکر علمی در علوم پایه

کیمیا وکیلی                  مدال طلا

امیرحسام باباجانی          مدال نقره

یاسمن ناظریان             مدال برنز

ثمین عباسپور             دیپلم افتخار

 

حیطه آموزش پزشکی

فاطمه پازیار                   مدال نقره

عرفانه آوه                     مدال برنز

سید امیر احمد صفوی       مدال برنز

فائزه محمدی               دیپلم افتخار

محدثه سرلک               دیپلم افتخار

 

حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه هزاره سوم

محسن گلکار پروین         مدال نقره

فائزه کرمیانی                 دیپلم افتخار

علیرضا یعقوبی               دیپلم افتخار

 

حیطه استدلال بالینی

پرنیان جمشیدی           مدال برنز

زینب خزاعی               مدال برنز

 

حیطه مدیریت نظام سلامت

مریم خصالی                      مدال برنز

محمد مهدی زحمتکش         دیپلم افتخار

غزاله شکیبا مرام                دیپلم افتخار

 

بخش گروهی

حیطه تفکر علمی در علوم پایه   مدال برنز

کیمیا وکیلی

یاسمن ناظریان

علی ابراهیمی باویلی

 

 انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 

 

 


١٣:٣٤ - چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٦٣٧