صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه فناورانه برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور امضا شد

 تفاهم نامه چهارجانبه همکاری‌های علمی و فناوری، برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان غذا و دارو، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی امضا شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ظهر امروز فاز سوم برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور با عنوان«مدیریت خطرو کنترل آلاینده ها و تقلبات در مواد غذایی»، در قالب تفاهم نامه چهارجانبه همکاری‌های علمی و فناورانه، بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان غذا و دارو، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به امضا رسید.

 

 

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این مراسم با تاکید بر این که باید بیش از گذشته اهمیت تهیه غذای سالم در دستور کار باشد اظهار کرد: تمرکز فعالیت‌های دولت، تامین و در دسترس قراردادن غذای سالم برای مردم است.

 

توسعه غذای حلال یکی از ظرفیت‌های نهفته‌‍‌ای شرکت‌های دانش بنیان

 

 وی افزود: در پروژه‌هایی که با  همکاری سازمان غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به سرانجام رسید، بیش از400 نوع سم جدید در مواد غذایی شناسایی و در آزمایشگاههای معتبر بررسی شدند.

 

دکتر ستاری توسعه غذای حلال را یکی از ظرفیت‌های نهفته‌‍‌ای دانست که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند بازار بزرگی برای آن ایجاد کنند و گفت: در همین حوزه می‌توان پروژه‌های بزرگ فناورانه‌ای تعریف کرد که بازار بزرگی را به دنبال دارد و به عنوان یک برند به شرکت‌ها کمک می‌کند.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این که از ابتدای سال جاری برنامه ها در حوزه‌های نوآورانه مواد غذایی با وزارت کشاورزی دنبال می شود تاکید کرد: با توجه به تنوع بالای گیاهی در کشور، دلیلی وجود ندارد که غذای دام و طیور فقط ذرت و کنجاله باشد، باید در این حوزه ها از ظرفیت‌های بالای درون زا در زمینه تولید کود، سم و گیاهان بهره ببریم.

 

 

استفاده از ظرفیت زیست دریا موضوع دیگری بود که دکتر ستاری به آن پرداخت و خاطرنشان کرد که کشوری که چندهزارکیلومتر در شمال و جنوب مرز دریایی دارد نباید در حوزه زیست دریایی ضعیف عمل کند.

 

وی تاکید کرد: در زمینه گیاهان دارویی نیز سالهاست فعالیت می کنیم به شکلی که سطح زیر کشت در حوزه‌های مختلف افزایش چند برابری داشته ولی در عین حال در این زمینه نیز با جدیت بیشتری کار شود.

 

وی از تدوین اولین دارونامه کشور در حوزه رسمی طب سنتی خبر داد و گفت: این موضوع بازار بزرگی را برای شرکت‌های فعال در زمینه گیاهان دارویی فراهم خواهد کرد.

 

 

دکتر بهرام عین اللهی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم با اشاره به این که قدرتمندترین کشور منطقه خصوصا در حوزه‌های غذا، دارو و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: این قدرت در کرونا نیز به شکلی عملیاتی ثابت شد.

 

وی گفت: در زمینه مهار کرونا یکی از موفق ترین کشورهای دنیا هستیم.

 

وزیر بهداشت با بیان این که در پژوهش متغیرها مد نظر است عنوان کرد: اگر متغیرها در حوزه‌های پژوهشی ثابت باشد نشان‌دهنده این است که پژوهش مستند است، این موضوع کاملا درباره  ویروس کرونا مصداق دارد، ویروسی که در سراسر دنیا به یک شکل ظاهر شد و این در شرایطی است که کشورما در زمینه متغیرهای اقتصادی و تجهیزاتی در برابر کرونا ضعیف تر بود ولی در این آزمون جهانی ایران در ممتازترین رتبه جهانی قرار دارد.

 

وی با بیان این که بزرگترین مولفه در قدرت‌های جهانی حضور پررنگ مردم است گفت: این موضوعی است که ابرقدرت ها از آن غافل هستند، ما مردمی داریم که با تمام مشکلات و تهدیداتی که برجامعه تحمیل شده ایستادگی کرده اند.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر مردم پای کار نبودند و در امر واکسیناسیون همکاری نمی کردند هرگز بر کرونا چیره نمی شدیم. این صحنه ها در دفاع مقدس هم تکرار شد، در این نبرد هم پیروز شدیم چون مردم وارد صحنه شدند.

 

دکتر عین اللهی با اشاره به تحریم‌های ناعادلانه خاطرنشان کرد: حتی در روزهای سخت کرونایی هم کشور را به لحاظ تامین دارو و تجهیزات تحریم کردند. در سایه همین تحریم‌های ناجوانمردانه ایران از معدود کشورهایی بود که چندین پلت فرم از واکسن‌های موثر ضد کرونایی را تولید و عرضه کرد.

 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: باید نگاه ما به داخل کشور و ظرفیت‌های درون زا باشد.

 

وزیر بهداشت با تاکید بر این که تامین و تجهیز صنایع برای تولید دارو، تجهیزات و لوازم مصرفی از مهمترین سیاست‌های دولت است گفت: قطعا با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعهد و متخصص و با حمایت‌های دولتی به جایی می رسیم که نه تنها مشکلات و نیازهای داخلی را مرتفع می کنیم بلکه به صادرات هم دست خواهیم یافت.

 

دکتر عین اللهی با بیان این که خطوط قرمز در دولت و وزارت بهداشت تعارض منافع است ادامه داد: فعالیتهای موثر و باکیفیت کانون توجه دولت است، به شکلی که در زمینه تولید دارو و تجهیزات مهمترین نکته کیفیت است.

 

وی خواستار اجرای سیستم ارزیابی با هدف بررسی کیفیت دارو و تجهیزات تولید داخل شد و تاکید کرد: در این مسیر با هرگونه فساد با جدیت برخورد خواهد شد.

 

وزیر بهداشت در بخش دیگری با اشاره به این که هوا و غذا  ورودی‌های اصلی بدن انسان است عنوان کرد: اگر برای تامین سلامت این دو حوزه موفق عمل کنیم می توانیم در مهار بسیاری از بیماری‌های مزمن و لاعلاج موفق باشیم.

 

وی گفت: برای دسترسی به غذای سالم و مناسب باید سرمایه گذاری عظیمی در کشور انجام شود، غذای مناسب فقط با صرف هزینه تامین نمی شود باید با کمک دانشکده‌های تغذیه و مراکز تحقیقاتی فرهنگ سازی کنیم که چه غذایی مناسب و سالم‌تر است.

 

دکتر عین اللهی تاکید کرد: باید در حوزه‌های بنیادی مراکز تحقیقاتی بیشتر فعال شوند.

 

وی با بیان این که فرهنگ غلط مصرف دارو در کشورما ریشه تاریخی دارد خاطرنشان کرد: متوسط دارو در نسخه حداکثر 1.5 قلم  باید باشد، در حالی که در کشور ما این عدد سه است، یعنی دو برابر متوسط جهانی دارو مصرف می کنیم.

 

وزیر بهداشت با بیان این که روش‌های درمانی تنها دارو درمانی نیست به ویژگی‌های موثر طب ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: امروز در کشور بیش از 300 متخصص به صورت دانشگاهی و علمی در این زمینه تربیت شده اند.

 

تاکید بر اهمیت فرهنگ پیشگیری، ارتقا سبک زندگی و بهداشت مدارس از دیگر مواردی بود که دکتر عین اللهی به آن اشاره کرد.

 

وی با بیان این که یکی از ضروری ترین نیازهای مردم ارتقای سواد سلامت عمومی است عنوان کرد: رسانه‌ها نقش موثری در این حوزه دارند و باید بیشتر در زمینه مستند سازی  و ارتقای فرهنگ سلامت فعالیت کنند.

 

دکتر بهرام دارایی معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو نیز در این مراسم با اشاره به این که حفظ سلامت و کیفیت غذا و ارتقا آن اهمیت ویژه ای دارد گفت: قلب فعالیت‌های تضمین کننده سلامت مواد غذایی در سازمان غذا و داروست، این سازمان سالهاست این مهم را پیگیری و دنبال می کند.

 

وی با بیان این که کشور ما زیرساخت‌های فراوانی در زمینه تولید غذای باکیفیت، دارو و کالاهای سلامت محور دارد خاطرنشان کرد: باید سلامت و کیفیت مواد غذایی و دارویی تضمین شود، این مهم فقط با کمک نخبگان، فناوری، تکنولوژی بالا و شرکت‌های دانش بنیان محقق خواهد شد.

 

حرکت در مرز دانش یکی دیگر از مواردی بود که دکتر دارایی به آن اشاره کرد و افزود: فناوری‌های انالیزی و  اصالت سنجی و روش‌های کنترل و غربالگری از اجرای جدانشدنی صنعت غذاست.

 

وی اضافه کرد: رونمایی از دستاوردهای فاز دوم توسعه فناوریهای سلامت و اصالت غذای کشورو افتتاح فاز سوم این طرح مهمترین رویداد امروز است.

 

دکتر دارایی با بیان این که نگاه و توجه حوزه سلامت به نیازهای مردم است، ادامه داد: همانطور که در زمینه تولید داروهای بایوتکنولوژی  یکی از 10 کشور برتردنیا هستیم، درخصوص کنترل سلامت غذا و ایمنی نیز دستاوردها و ابزارهای ویژه ای در اختیار داریم.

 

همکاری بین المللی با کشورهایی نظیر اتریش، مجارستان و هلند، ایجاد زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری برای ارتقا توانمندی با هدف شناسایی و پالایش آلاینده ها، تجهیز آزمایشگاه غذاو داروی مرجع، راه اندازی بخش تحقیق و توسعه سازمان با کمک پیشرفته ترین دستگاهها، برگزاری دوره‌های آموزشی بین المللی، بخشی از دستاوردهای فاز دوم برنامه توسعه فناوریهای سلامت و اصالت غذای کشوراست که رییس سازمان غذا و دارو به آن اشاره کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، نهم خردادماه در مراسم  اجرای برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور که با حضور دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد و کشاورزی، دکتربهرام دارایی رییس سازمان غذا و دارو، دکتر سیروس وطن خواه  رییس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، روسای دانشکده‌های داروسازی دانشگاهها و جمعی از مسئولان برگزار شد از جدیدترین دستاوردهای سازمان غذا و دارو در حوزه کالاهای سلامت رونمایی شد.

 

رونمایی از دستاوردهای مرحله دوم و افتتاح مرحله سوم توسعه فناوریهای سلامت و اصالت غذای کشور، رونمایی از آخرین نسخه دارونامه کشور و اولین نسخه دارونامه طب سنتی و اولین کپسول استنشاقی تولید شرکت دانش بنیان برای بیماران مبتلا به آسم و بیماران تنفسی بخش دیگری از این مراسم بود.

 

تفاهم نامه چهارجانبه همکاری‌های علمی و فناوری، برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان غذا و دارو، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای اجرای فاز سوم برنامه جامع سلامت و اصالت غذای کشور 1401-1404 و با هدف  کمک به تحقق اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران درراستای اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت منعقد شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق


١٩:٢١ - دوشنبه ٩ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧١٨١    /    تعداد نمایش : ٣٧١