صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "ارگونومی شغلی، تئوری و کاربرد" انتشار یافت

کتاب "ارگونومی شغلی؛ تئوری و کاربرد"  تالیف دکتر علی صالحی سهل آبادی و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu، این کتاب توسط دکتر علی صالحی سهل آبادی عضو هیئت علمی گروه آموزشی مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار دانشکده بهداشت و ایمنی شهیدبهشتی، حمیده بیدل کارشناس ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار و  دامون کتابی یزدی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تالیف شده است.

مولفان در مقدمه این کتاب اولین قدم برای حفظ سلامتی و تندرستی  Healthدر جامعه انسانی را حفظ و رعایت بهداشت عنوان کرده است و یادآور شده است که این حفظ بهداشت  در خصوص قشر پرتلاش و موثر کارگری جامعه به معنای تلاش برای بهبود شرایط کاری و بالا بردن کیفیت کار به منظور حفظ سلامت کارگر است.

به گفته مولفان برای مفید و تاثیرگزار بودن این برنامه در حفظ سلامت باید افرادی با تجربه، مهارت کافی و بینشی درست و دقیق در زمینه بهداشت کار و کارگر در این امر دخیل باشند.

در زمینه بهداشت و سلامت شغلی می توان از جنبه های گوناگونی فعالیت کرد و با فراگرفتن هر یک از این جوانب به تنهایی باری را از دوش جامعه کارگری برداشت.  

مولفان کتاب حاضر بر ارگونومی در محیط کار به عنوان یکی از مهم ترین مسائلی تاکید دارند که در زمینه بهداشت حرفه ای می توان به آن تکیه کرد. ارگونومی خود شامل چندین زمینه مجزا است و از آنتروپومتری و بیومکانیک شغلی گرفته تا بحث نوبت کاری و ... را می توان در مقوله ارگونومی مورد بررسی قرار داد.

کتاب عنوان شده دارای 185 صفحه و  چهار فصل با عناوین: مقدمه ای بر ارگونومی، بیومکانیک شغلی، ابزار دستی، نوبت کاری و ساعات طولانی کار و  ارگونومی سازمانی است.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


 


١٥:٠٦ - چهارشنبه ١٠ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٢٦٣    /    تعداد نمایش : ٦٨٥