صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب " بهداشت حرفه ای در صنعت کشاورزی" منتشر شد

کتاب بهداشت حرفه ای در صنعت کشاورزی تالیف مهندس احمد جلیلی توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به چاپ رسید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (sbmu)، این کتاب توسط مهندس احمد جلیلی کارشناس بهداشت حرفه ای و کارشناس ارشد ارگونومی  با همکاری مهندس علی یعقوبی و مهندس محمد مقیسه به نگارش در آمده است.

در مقدمه این کتاب آمده است:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتقای سلامت را از اولویت­های خود می­داندو ضمن حمایت از کشاورزان اقدام به شناسایی، اندازه­گیری، کنترل عوامل زیان­آور و کاهش حوادث در این شغل کرده و هزینه­های گسترده­ای را صرف تحقیقات در این راستا می­کند.

به گفته مولف علیرغم وجود برنامه­ها و فعالیت­های فراگیر در بخش­های مختلف درخصوص سلامت کشاورزان و افزایش فرهنگ ایمنی آنها هنوز فاصله چشمگیری تا اقدامات مؤثر و رسیدن به نتایج رضایت­بخش در این زمینه وجود دارد. هرچند گام ­هایی در این راستا برداشته شده است ولی هنوز راه ناپیموده بسیار است.

سرمایه انسانی در اختیار و حفاظت از آنها برای دستیابی به اهداف چشم­انداز و رسیدن به رتبه اول منطقه در صنعت کشاورزی از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید گفت نیروی انسانی بالقوه و توانمند نیاز به دانش کافی، نگرش مطلوب و داشتن مهارت­های لازم برای مراقبت از سلامت خود دارد.

این مجموعه دارای 217 صفحه و مشتمل بر هفت فصل است که با حمایت معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز بهداشت شرق تهران در پاییز 99  توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر حاصل تجربیات مهندس احمد جلیلی است که برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و ارشد رشته های بهداشت حرفه ای و محیط و همچنین دانشجویان مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری کشاورزی در قالب واحد درسی کاربرد دارد.

بخش های مختلف کتاب مذکور با  نوشتاری مختصر و ساده برای ارایه دهندگان خدمت به کشاورزان از جمله متخصصان گروه بهداشت حرفه‌ای، محیط و مبارزه با بیماری­ها، پزشکان، متخصصان طب کار و کارشناسان کشاورزی زراعت و علوم دامی تدوین شده است.وگروه هدف را با عوامل زیان­آور محیط کار، حوادث شغلی و چگونگی آنها و برخی بیماری­های مرتبط با مشاغل کشاورزی آشنا می­سازد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کتاب می توانند با انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، به شماره تلفن 22437883 تماس بگیرند.

برای مشاهده صفحات اول این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


 


١٢:٠٤ - يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٧