صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار کتاب مروری بر اقدامات کره جنوبی در مدیریت بحران کرونا

کتاب مروری بر اقدامات کره جنوبی در مدیریت بحران کرونا توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ترجمه و منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،  کتاب مذکور زیر نظر دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت و به کوشش مژگان جزی زاده کریمی مدیر روابط عمومی  ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، مهدی شاکری معاون مدیریت روابط عمومی و دکتر داوود پیرانی ترجمه شده است.

در این کتاب که توسط گروه ویژه مقابله با کووید ۱۹دولت کره جنوبی منتشر شده است، تلاش‌های این کشور از زمان شیوع  بیماری در اواخر ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۲۰به طور جامع بیان شده است.

 

کره جنوبی جزو اولین کشورهایی بود که مورد حمله کووید ۱۹قرارگرفت و شاهد آمار وحشتناک مبتلایان بود. اما توانست منحنی ابتلا به بیماری را مسطح کند. این کشور با استفاده از تجارب گذشته خود در زمینه بیماری‌های مرس و سارس از همان ابتدای شیوع بیماری کاملا به اصول ‌صراحت شفافیت و تعامل مدنی پایبند بود.

از آن زمان به بعد با تطبیق سریع، تنظیم دقیق اقدامات متقابل ، استراتژی های کنترل و آمادگی به عفونت های گروهی پراکنده و ماهیت در حال تکمیل ویروس پاسخ داد.

 نویسندگان کتاب مذکور ضمن ادای احترام به تمامی مدافعان سلامت جهان که در خط مقدم مبارزه با کرونا تلاش می کنند امیدوار هستند این مجلد به منبعی برای جامعه بین المللی تبدیل شود و تاکید کردند که تلاش‌های این کشور برای مشارکت در همکاری های بین المللی شدیدتر ادامه خواهد یافت.

همچنین امیدوار هستند که به اشتراک گذاری تجربه ها و یادگیری از دیگران سبب شناسایی بهترین  روش  برای مقابله با کرونا شود ودنیا بتواند از این بحران و چالش بهداشت عمومی ، با هوشیاری و آمادگی بیشتر خارج شود .

 

کتاب عنوان شده دارای ۲۱۴صفحه و سه بخش است که فصل اول به معرفی واکنش های کره جنوبی در مقابله با کرونا، مقاصد و اهداف اختصاص دارد و فصل دوم به تبیین بخش‌های کلیدی در پاسخ کره جنوبی به کووید ۲۹پرداخته است . در این فصل موضوعاتی نظیر آزمایش و ردیابی ، اقدامات مهاجرت،اقدامات اجتماعی ،آموزش و پرورش، اقتصاد،کمک به شهروندان کره ای خارج کشور،همکاری بین المللی مطرح شده و فصل سوم نیز درخصوص آمادگی و پیشرفت است .

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


 


١٤:٠٣ - يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢١٤٢    /    تعداد نمایش : ٧١٠