صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "طراحی تهویه صنعتی" منتشر شد

کتاب "طراحی تهویه صنعتی" نوشته امیرحسین متین و همکاران توسط انتشارات جهاددنشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این کتاب توسط امیر حسین متین ، حمیدرضا ابراهیمی، داود پیرانی، امین خلیلی نژاد نگاشته شده است.

هدف از تالیف این مجموعه آشنایی اساتید، دانشجویان و متخصصان رشته‌های مهندسی بهداشت حرفه‌ای،HSE، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و ... با اصول طراحی سیستم تهویه صنعتی است.

کتاب حاضر مشتمل بر 9 فصل است که از فصول آن می‌توان به تهویه صنعتی، سایکرومتری، تهویه ترقیقی، تهویه موضعی، هواکش، تصفیه‌کننده‌های هوا، الکتریکال، حل تمرین اشاره کرد.

در بخشی از این کتاب آمده است: سیستم تهویه صنعتی علاوه بر ایجاد شرایط بهداشتی برای نیروی انسانی، با کمک وسایل تصفیه‌کننده هوا در کاهش انتشار آلاینده‌ها نیز مؤثر بوده و می‌تواند از آسیب به تجهیزات، سرمایه‌ها و محیط‌زیست جلوگیری کند. کتاب حاضر بیانگر تجارب چهل‌ساله تیم طراحی مهندس امیرحسین متین در صنایع و کارخانه‌های بزرگ کشور درزمینه سایکرومتری، تهویه ترقیقی، تهویه موضعی، هواکش، تصفیه‌کننده‌ها، الکتریکال و حل تمرین است .

این کتاب برای اولین بار به موضوع الکتریسیته در طراحی تهویه صنعتی پرداخته و به همراه کتاب، CD حاوی نرم‌افزار Covered و فیلم آموزشی تدریس مهندس متین ارایه می شود که می‌تواند برای متخصصان این حوزه بسیار کاربردی باشد.

نرم‌افزار Coveredکه حاصل تجارب تیم طراحی است، عملیات محاسباتی را با دقت بسیار بالا و در زمان کوتاه انجام می‌دهد. یکی از مشکلات بارز کشور ما در طراحی سیستم‌های تهویه صنعتی عدم بهره‌گیری از استانداردهای به‌روز و تجارب عملیاتی در زمینه تهویه صنعتی است .

امید است این مجموعه که حاصل سال‌ها کار تخصصی است، بتواند نیاز صنایع و کارخانه‌های کشور را مرتفع سازد. دانشجویان و اساتید گرانقدر برای تهیه کتاب می توانند به سایت jhse.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار:۷۷۰۰ س.ع


١٠:٢٨ - سه شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٤٥