صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نوروز؛ فرصتی برای تامل در معانی قرآن/ کرونا «در حال زندگی کردن» را به ما گوشزد کرد

دکتر ناصر پروانی با بیان این که مهمترین درس کرونا این است که قدر همدیگر را بیشتر دانسته و در حال زندگی کنیم به افراد توصیه کرد درایام تعطیلات نوروزی مطالعه را فراموش نکنند.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از خبرگزاری شبستان، دکتر ناصر پروانی مدیر  امور خدمات پشتیبانی دانشگاه مطالعه کتاب به ویژه قران و تدبر در معانی آن را در ایام تعطیلات نوروزی به افراد توصیه کرد .

 

وی درخصوص کتبی که در سال گذشته منتشر کرده است گفت: به لطف خدا توانستم زندگینامه امیر حبیب بقایی، فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش را بنویسم. کتاب «مردانی حوالی خورشید» بخشی از زندگی نامه ایشان است که به ابعادی از شخصیت شهیدان منصور ستاری، عباس بابایی و مصطفی اردستانی نیز اشاره می کند.

وی افزود: کتاب «مردانی حوالی خورشید» توسط انتشارات شاهد منتشر شد و در مدت زمان کمی به چاپ ششم رسید. یک مسابقه کتابخوانی از سوی دبیرخانه جشنواره بین المللی سیمرغ بر اساس کتاب« مردانی حوالی خورشید» برگزار شد.

کتاب دیگری که از بنده در سال گذشته به چاپ رسید، «چهل و هیچ سالگی» بود. این کتاب شامل 40 غزل با موضوع عاشقانه است که از سوی انتشارات گرایش تازه منتشر شد. این کتاب نذر شیر خشک نوزادان شده است که در مدت زمان اندکی به چاپ چهارم رسید و با استقبال خیلی خوبی مواجه شد.

 

 ناصر پروانی در ادامه گفت:در سال گذشته رمان بلند عاشقانه ای را شروع کردم که هنوز بر روی آن کار می کنم و همچنین یک مجموعه غزل جدید را در دست نگارش دارم که به امید خدا امسال منتشر خواهد شد.

 

این شاعر و نویسنده مطالعه قرآن کریم را برای مطالعه در ایام تعطیلات نوروزی به افراد پیشنهاد کرد و گفت:  توصیه می کنم به خصوص به جوان ها که برای درک هرچه بیشتر قرآن کریم، معانی آن را با دقت بخوانند زیرا به باز شدن ذهن آنها خیلی کمک می کند. یکی از توصیه های همیشگی من خواندن قرآن کریم و معانی آن است.

 

وی  افزود امسال چند کتاب خواندم که چندان دلچسب و قابل توجه نبود که بخواهم آنها را برای مطالعه به دیگران توصیه کنم اما توصیه می کنم مردم کتاب هایی را انتخاب کنند که تاکنون در آن زمینه مطالعه نداشتند یعنی در زمینه های متفاوتی به مطالعه کتاب بپردازند. به عنوان مثال اگر فردی علاقه مند به کتاب های دینی و ادبی است در عید کتابی در حوزه سینما، تاریخ و غیره مطالعه کند. در حقیقت افراد می توانند برای عید نوروز کتابی با یک مفهوم کاملا متفاوت انتخاب و مطالعه کنند و با این کار خود را به نوعی سوپرایز کنند.

 

 این نویسنده با توجه به شیوع کرونا توصیه کرد که امسال یک مکمل به هفت سین اضافه شود و گفت: امسال طبق دستور ستاد ملی کرونا و ستاد مقابله با کرونای استان تهران برای جلوگیری از خیز چهارم کرونا باید تلاش زیادی کنیم. بنابراین بهتر است کتاب را در سبد خانواده آورده و امسال یک مکمل به هفت سین اضافه کنیم.

وی سین هشتم هفت سین را کتاب ذکر کرد تا بتواند روح مان نیز تغذیه داشته باشد و افزود: یک برنامه ریزی مدون برای ایام عید داشته باشیم و در کنار هفت سین، کتاب داشته باشیم و کتاب بخوانیم.

 

 وی در پاسخ به این که کرونا چه پیامی برای ما دارد خاطرنشان کرد: به نظر بنده کرونا به ما یادآور شد که دنیا در عین با ارزش بودن، بی ارزش تر از آن است که فکر می کنیم. مهمترین درس کرونا این است که قدر هم را بیشتر بدانیم و در حال زندگی کنیم.

 

دکتر پروانی یادآور شد: گاهی آن قدر سرگرم مسایل هستیم و غرق در مشغلات که یادمان می رود در چه حالی هستیم. سعی کنیم روزهای قشنگی بسازیم. از کرونا درس بگیریم و در حال زندگی کنیم. درس دیگری که کرونا داد، این است که دنیا ارزش بدی کردن ندارد. در بازار دنیا محبت بفروشیم و محبت بخریم.

 

دکتر ناصر پروانی مدیر امور پشتیبانی دانشگاه، نویسنده و شاعر است که سایه عاشقی، تابوت دخترانه ، تهمت مستجاب، نگران خودمم، باران، تبسم چشم،دردی به نام عاشقی، یک کوزه پر از احساس، کمی دورتر از فاصله ها، شعرهایم بوی باران می دهد ، سرطان عشق و دو فنجان غزل از جمله کتابهای اوست .

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


٢٠:٢٨ - يکشنبه ١ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣١١٧    /    تعداد نمایش : ٥٥٢