صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب رادیوپپتیدها از طراحی تا بالین منتشر شد

کتاب رادیوپپتیدها از طراحی تا بالین تالیف دکتر زهرا حاجی مهدی و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشار یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از دانشکده داروسازی، کتاب مذکور توسط دکتر زهرا حاجی مهدی عضو هیئت علمی  دانشکده داروسازی شهید بهشتی، دکتر ملیحه حاجی رمضانعلی دکتری تخصصی داروسازی هسته ای، دکتر ثریا شاه حسینی عضو هیئت علمی  دانشکده داروسازی شهید بهشتی، دکتر مونا مسیب نیا عضو هیئت علمی  دانشکده داروسازی شهید بهشتی و دکتر محمد حسن هوشدار تهرانی عضو هیئت علمی  دانشکده داروسازی شهید بهشتی به تالیف در آمده است.

 

کتاب "رادیوپپتیدها از طراحی تا بالین" در راستای ارایه اطلاعات کاربردی در زمینه طراحی، سنتز و به کارگیری پپتیدهای نشاندار شده با عناصر رادیواکتیو مختلف در شناسایی و درمان به هنگام بیماری ها و همچنین ارزیابی سیر درمان آنها تهیه شده است.

 

نویسندگان کتاب حاضر سعی کردند تا اصطلاحات رایج در حیطه داروسازی هسته ای را به زبان سلیس فارسی و با حفظ اصالت معنی بیان کنند.

 

فصل اول کتاب به طراحی مولکول های پپتید و بررسی ساختارهای کمپلکس پپتید-پروتئین و روش های داکینگ مطرح در مورد رادیوپپتیدها اختصاص یافته است.

 در فصل دوم کتاب نیز به روش های سنتز پپتیدها و نکات مهم در حین سنتز پرداخته شده است و در فصل سوم، نشاندارسازی پپتیدها با عناصر رادیواکتیو مختلف و به کارگیری آنها در شرایط آزمایشگاهی و بالینی عنوان شده است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١١:٠٢ - شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٥