صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب مدیریت درد از تشخیص تا تسکین بیشتر آشنا شوید

  کتاب مدیریت درد از تشخیص تا تسکین تالیف دکتر لادن صدیقی و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشر شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu، کتاب مذکور توسط دکتر لادن صدیقی دکترای پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر فریبا بلورچی فرد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و شیما شیراوژن دانشوی دکترای پرستاری علوم بهزیستی و توانبخشی به تالیف درآمده است.

 

این کتاب که با هدف مدیریت درد در بیماران بستری تالیف شده استحاویمباحثجامعوکاربردی،درحوزهمدیریتدرد بیماران بالاخص مددجویان بستری در بخش های مراقبت ویژه است.

 

این مجموعه با بهره گیری بیش از 100 منبع علمی، به گردآوری توصیه ها و کدهای اخلاقی در حوزه مدیریت درد پرداخته است.

 

ازجمله مباحث مطرح شده در کتاب حاضر می توان به معرفی ابزارهای به روز و معتبر تشخیص درد دربیماران هوشیار، غیرهوشیار، کودکان و نوزادان، ،مقایسه مقیاس های تشخیص بی قراری و دلیریوم در بیماران، توضیح انواع روش های تسکین درد غیر دارویی در بیماران هوشیار و غیرهوشیار اشاره کرد.

 

معرفی و توضیح گایدلاین ها و راهنماهای بالینی مدیریت درد بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه  نیز از دیگر مباحث ارایه شده در کتاب عنوان شده است .

 

مولفان در مقدمه این کتاب اظهار امیدواری کردند که این کتاب بتواندراهنمایعمل مفیدی برای تشخیص،تسکینوپایشدردبیماران توسط تیم درمانباشد و مخاطبانبا  بهکارگیریمؤثرمبانیعلمیکتاب درحوزهمدیریتدرد بتوانند گام های موثریدرراستایارتقای کیفیتمراقبتدر مراکز درمانی بردارند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١١:٤٣ - يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٤٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٣